r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jesienni recytatorzy przed eliminacjami
08-11-2023

Jesienni recytatorzy przed eliminacjami

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym zamknął listę uczestników eliminacji gminnych do tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Podczas przesłuchań, które odbędę się we wtorek 14 listopada, jury oceni ponad 30 występów.

Wśród recytatorów będą przedstawiciele placówek oświatowych z Olbięcina, Rzeczycy księżej i Trzydnika Dużego. Uczestnicy eliminacji będą deklamować utwory m.in.: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Jonasza Kofty czy Wisławy szymborskiej.

Zgodnie z regulaminem wszystkie teksty maja nawiązywać do hasła "Sny i marzenia", które towarzyszy tegorocznym zmaganiom recytatorów.

Uczestników wtorkowych eliminacji ocenią - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewa Bałoń, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Roman Biss i emerytowany instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie Andrzej Grzyb.

Najlepsi uczestnicy turnieju gminnego otrzymają nominacje do etapu powiatowego, który również odbędzie się w Trzydniku Dużym 16 listopada. Finał wojewódzki odbędzie się pod koniec listopada w Lublinie.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jesienni-recytatorzy-przed-eliminacjami,29824.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: