r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Strażaccy mistrzowie pokazali klasę
24-07-2017

Strażaccy mistrzowie pokazali klasę

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzydnika Dużego kolejny rok z rzędu wygrywa gminne zawody sportowo-pożarnicze. W tegorocznych zmaganiach, które odbyły się na miejscowym stadionie w niedzielę 23 lipca wystartowało 11 zespołów, reprezentujących wszystkie jednostki OSP w gminie.

 

Po pierwszej części zawodów, czyli sztafecie pożarniczej, wydawało się, że ubiegłoroczni mistrzowie z OSP Trzydnik Duży nie będą mieć większych problemów z obroną tytułu. Bezapelacyjnie zdobyli pierwsze miejsce z przewagą ponad 7 sekund nad drugą ekipą z Węglinka. Sytuacja zmieniła się jednak podczas ćwiczeń alarmowo- bojowych, w których najlepsza była OSP Węglinek, a ich najgroźniejsi rywale z Trzydnika Dużego zajęli dopiero czwarte miejsce. Przewaga po pierwszej części zawodów okazała się jednak na tyle duża, że wystarczyła do zwycięstwa w całym turnieju - oceniają organizatorzy. 

 
Ostatecznie OSP Trzydnik Duży zdobyła 103,45 punktu, OSP Węglinek - 105,30, a trzecie miejsce zajęła OSP Dąbrowa z dorobkiem 112,09 punktu. 

W składzie zwycięskiej drużyny byli: Cezary Drewniak, Mateusz Nowak, Damian Brzuszkiewicz, Damian Robak, Sylwester Widok, Mateusz Robak, Adam Gałczyński, Franciszek Płecha i Kacper Drewniak. 

Wszystkie reprezentacje otrzymały nagrody finansowe, a najlepsze trzy ekipy także puchary. Wręczali je wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Trzydniku Dużym Wojciech Nawrocki i komendant gminny OSP Marian Dyguś. 

OSP Trzydnik Duży będzie również bronić tytułu najlepszej drużyny w powiecie kraśnickim podczas zawodów powiatowych, które pod koniec września odbędą się w Gościeradowie. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: