r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Samochód
18-09-2023

OSP Olbięcin z nowym samochodem

Jest nowy, komfortowy i wyposażony w specjalistyczny sprzęt do ratowania mienia i ludzi. Ochotnicza Straż Pożarna w Olbięcinie ma lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Jego oficjalne przekazanie odbyło się w sobotę 16 września i było połączone ze strażackim festynem.
Jednostka w Olbięcinie, która jest jedną z trzech w gminie, działających w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, zyskała samochód marki "Mercedes Sprinter", m.in. z automatyczną skrzynią biegów, napędem na cztery koła, kabiną dla sześciu ratowników, hakiem holowniczym i masztem oświetleniowym.
Samochód kosztował prawie 505 tysięcy złotych. 165 tysięcy złotych stanowiła dotacja z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kolejne 150 tysięcy złotych dołożyła Gmina Trzydnik Duży, 50 tysięcy jednostka otrzymała z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a resztę zapewniła we własnym zakresie.

Podczas sobotniej uroczystości symboliczne kluczyki do nowego samochodu naczelnikowi OSP Olbięcin Wojciechowi Pączkowi wręczyli poseł Kazimierz Choma, Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadbrygadier Grzegorz Alinowski, wiceprezes WFIŚiGW w Lublinie Anna Pokwapisz, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch i wójt gminy Trzydnik Duży, jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Krzysztof Serafin.

 
Pojazd poświęcił proboszcz parafii w Olbięcinie ksiądz Henryk Bogdanienko, a wśród gości byli również Komendant Powiatowy PSP w Kraśniku brygadier Tomasz Michalczyk, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Sławomir Kloc, komendant gminny OSP w Trzydniku Dużym Marian Dyguś, asystent posłanki Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek Michał Stawiarski, członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Henryk Flis, przewodniczący rady gminy Ryszard Serafin, a także przedstawiciele szkół, jednostek samorządowych i sołectw oraz poczty sztandarowe OSP z Liśnika Małego, Rzeczycy Księżej i Trzydnika Dużego.

Nowy pojazd zastąpił "Forda" z 2000 roku, który trafił do jednostki w Łychowie. Oprócz nowego "Mercedesa" OSP Olbięcin ma na wyposażeniu średnie "Volvo", wyprodukowane w 2019 roku.

Uroczystości przekazania pojazdu towarzyszył popołudniowy festyn z występami artystycznymi dzieci i kół gospodyń wiejskich, strażacką grochówkę i wieczorną dyskoteką.


(fot. UG w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-osp-olbiecin-z-nowym-samochodem,29564.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: