r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Plakat z zaproszeniem na uroczyste zaproszenie przekazania samochodu ratowniczego
15-09-2023

Trzydnik Duży: Przekazanie samochodu dla OSP Olbięcin

Ochotnicza Straż Pożarna w Olbięcinie w gminie Trzydnik Duży oficjalnie odbierze nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, którym dysponuje od kilku tygodni. Przekazanie odbędzie się w sobotę 16 września o 10.30 i będzie połączona z festynem, który rozpocznie się na placu przy miejscowej remizie o 15.00.
W sobotnie popołudnie organizatorzy zapraszają na wstępy artystyczne dzieci i kół gospodyń wiejskich, dmuchane zjeżdżalnie i strażacką grochówkę, a wieczorem na "dyskotekę pod chmurką".

Jednostka w Olbięcinie jest jedną z trzech w gminie, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Do niedawna miała średnie "Volvo" z 2019 roku i lekkiego "Forda" z 2000 roku. Ten drugi pojazd został przekazany OSP w Łychowie, a jednostka w Olbięcinie zyskała
lekki samochód ratowniczo-gaśniczy marki "Mercedes Sprinter". Nowy pojazd ma automatyczną skrzynię biegów, napęd na cztery koła, kabinę dla sześciu ratowników, zbiornik na wodę o pojemności co najmniej 1000 litrów, hak holowniczy, maszt oświetleniowy, sygnalizację świetlną i dźwiękową oraz pełne oznakowanie.

Samochód kosztował prawie 505 tysięcy złotych, które pochodziły z kilku źródeł. 165 tysięcy złotych stanowiła dotacja z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, kolejne 150 tysięcy złotych dołożyła Gmina Trzydnik Duży, 50 tysięcy jednostka otrzymała z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a resztę zapewniła we własnym zakresie.


(fot. OSP Olbięcin)

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W OLBIĘCINIE ZAPRASZA NA UROCZYSTE PRZEKAZANIE SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO 16 WRZEŚNIA 2023 10:30 - UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO 708
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: