r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Nagrody za historyczne prace plastyczne przyznane
15-09-2023

Nagrody za historyczne prace plastyczne przyznane

Konkurs Plastyczny "160. rocznica Powstania Styczniowego", organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, został rozstrzygnięty. Jury ogłosiło wyniki w czwartek 14 września, a podsumowanie odbędzie się podczas uroczystości upamiętniających Marię Hempel, "cichą bohaterkę powstania".
Jej postać przewijała się w pracach uczestników konkursu, w którym jurorzy ocenili 21 propozycji. W trzech kategoriach wiekowych łącznie przyznali dziewięć nagród i dwanaście wyróżnień.

Spośród prac zgłoszonych przez najmłodszych autorów w wieku do 10 lat, jurorom najbardziej spodobała się praca Amelii Chraniuk, drugą nagrodę odbierze Alicja Pokwapisz, a trzecią Patryk Hołody. W tej grupie jurorzy przyznali również trzy wyróżnienia dla Wiktorii Siembidy, Dominiki Latawiec i Nikoli Grabowskiej.

W kategorii młodzieży między 11 a 17 rokiem życia najciekawszą pracę przygotował Kacper Szymański. Drugie miejsce ex aequo zajęły Antonina Gac i Wiktoria Stępień, a trzecie Patrycja Ćwikła. Na liście wyróżnionych jest aż sześc nazwisk. To Weronika Rodacka, Karolina Szostek, Bartosz Rodacki, Oliwia Pasieczna, Damian Hołody i Wiktoria Jargieło.

W najstarszej grupie wiekowej, w której jury oceniało prace dorosłych autorów, na pierwszą nagrodę zasłużyła Ilona Biała, na drugą Jolanta Bierońska-Gac, a na wyróżnienia Samanta Sagan, Krzysztof Baran i świetlica w Rzeczycy Księżej.

Konkursowe propozycje znajdą się na wystawie, która zostanie zaprezentowana w ramach uroczystości, upamiętniających botanika i etnografa Marię Hempel, nazywaną "cichą bohaterką powstania styczniowego" i związaną z ziemią trzydnicką. W piątek 15 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym odbędzie się konferencja naukowa, poświęcona tej postaci, a na 20 września jest planowane odsłonięcie odnowionego nagrobka Marii Hempel, który znajduje się na cmentarzu w Rzeczycy Ziemiańskiej.

Wydarzenia w ramach 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym pod honorowym patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Rzeczycy Ziemiańskiej.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna