r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Mammografia pomaga
06-06-2017

Mammografia pomaga

Mammografia pozwala wcześnie wykryć do 95 procent zmian, wynikających z nowotworu piersi. W krajach zachodnich zastosowanie tej metody pozwala obniżyć śmiertelność kobiet z powodu raka piersi nawet o 30 procent, ale w Polsce bada się zbyt mało kobiet.

Tylko 20 procent Polek odpowiada na zaproszenia do udziału w programie bezpłatnych badań mammograficznych. Mieszkanki gminy Trzydnik mogą się przyczynić do poprawienia tych statystyk i przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie.

Bezpłatne badania mammograficzne będą się odbywać specjalnym ambulansie przy urzędzie gminy 9 czerwca, ale organizatorzy badań zachęcają pacjentki, by rejestrowały się już teraz.

Można to zrobić telefoniczne pod numerem: 58 666 24 44. Zapisy odbywają się w dni robocze od 8.00 do 20.00, a w soboty i niedziele między 9.00 a 15.00. Pacjentki mogą się też rejestrować za pośrednictwem internetu na stronie: www.mammo.pl.

Z badań mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonywały mammografii przez ostatnie 2 lata. Nie trzeba mieć żadnych skierowań, wystarczy zgłosić się na badania z dowodem tożsamości.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna