r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Narodzeni zawodnicy
05-06-2023

Gminne zawody MDP

Chłopcy z Trzydnika Dużego i dziewczęta z Rzeczycy Księżej wygrały Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Trzydniku Dużym. Obydwie będą reprezentować gminę na turnieju powiatowym, który odbędzie się za tydzień w Stróży.

W zawodach gminnych, rozegranych w niedzielę 4 czerwca na trzydnickim stadionie, wzięły udział cztery chłopięce reprezentacje i jedna dziewczęca. Wszystkie rywalizowały w ćwiczeniach bojowych i biegu z przeszkodami.

Podium najlepszych drużyn chłopców ukształtowało się już po pierwszej konkurencji. Najlepsza była MDP Trzydnik Duży, która miała na koncie 50,13 punktu, na drugiej pozycji uplasowała się MDP Olbięcin z dorobkiem 63,25 punktu, trzecie miejsce, z 76 punktami, zajmowała MDP Agatówka, a stawkę zamykała MDP Rzeczyca Księża z wynikiem 118,30 punktu. W drugiej konkurencji wszystkie zespoły utrzymały swoje pozycje.

Zgodnie z regulaminem w drużynach chłopców mogły występować dziewczęta, ale zasada ta nie dotyczyła dziewczęcych zespołów.

W składzie zwycięskiej drużyny z Trzydnika Dużego znaleźli się: Wiktoria Garbacz, Karol Cieślik, Aleksander Jaworski, Alicja Garbacz, Alicja Mazurek, Adrian Danielewicz, Marcel Zworczyński, Filip Wójcik, Jakub Łoszak i Adrianna Jocek. Opiekunem zespołu był komendant gminny OSP w Trzydniku Dużym Marian Dyguś.

Do rywalizacji w kategorii dziewcząt zgłosiła się tylko MDP Rzeczyca Księża, prowadzona przez Małgorzatę Pachutę, która już na początku miała zapewniony awans na zawody powiatowe, a w niedzielę wystąpiła w składzie: Sylwia Bańka, Marcelina Zając, Oliwia Bartnik, Zuzanna Kołaczkiewicz, Anna Bryczek, Natalia Husa, Maja Mazurkiewicz, Natalia Biernacka, Natalia Kozłowska i Milena Libida.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, nagrody finansowe i dyplomy, które wręczył prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Niedzielne zawody sędziowali strażacy z gminy Trzydnik Duży - Marian Dyguś, Grzegorz Kot, Dariusz Drewniak i Damian Grzywacz oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku starsi ogniomistrzowie Adam Chawryło i Andrzej Latus.


(fot. UG Trzydnik Duży)

 

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-gminne-zawody-mdp-foto,29026.html

(fot. UG Trzydnik Duży)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: