r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Dzieci podczas Święta sportu
05-06-2023

30 lat Gminnego Święta Sportu

Kolejne pokolenia mieszkańców gminy Trzydnik Duży obchodzą Dzień Dziecka podczas Gminnego Święta Sportu. Po raz 30. taka impreza odbyła się w piątek 2 czerwca, a wzięły w niej udział reprezentacje wszystkich placówek oświatowych, działających w gminie.

Zgodnie z tradycją rywalizację sportową poprzedziło wciągnięcie flagi na maszt przy dźwiękach hymnu Gminnego Święta Sportu, który skomponował instruktor trzydnickiego ośrodka kultury Sławomir Nowak. Uczestników obchodów powitała dyrektor tej placówki Ewa Sobota, a zawody oficjalnie otworzył wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Ważnym elementem jego wystąpienia były podziękowania z okazji 30-lecia GŚS, które wójt Serafin wręczył razem z sekretarzem gminy Tomaszem Mularczykiem. Wyróżnienia odebrali nauczyciele wychowania fizycznego - Dorota Nyk z Rzeczycy Księżej i Trzydnika Dużego, Joanna Trybuła-Jargiło z Łychowa Gościeradowskiego, Bogdan Surdacki z Trzydnika Dużego, Janusz Pawłowski z Olbięcina, Robert Nowosad z Rzeczycy Ziemiańskiej, który jest również gminnym koordynatorem sportu oraz dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota. Natomiast młodych uczestników zawodów wójt Krzysztof Serafin obdarował słodkimi upominkami.

W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych w Łychowie Gościeradowskim, Olbięcinie, Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego i Woli Trzydnickiej oraz z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie.

Młodzi ludzie walczyli w ponad 20 konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

Sztafetę 4 x 200 metrów dziewcząt wygrała reprezentacja Trzydnika Dużego przed Rzeczycą Księżą i Rzeczycą Ziemiańską. Wśród chłopców również triumfował Trzydnik Duży, na drugiej pozycji uplasował się SOSzW Olbięcin, a trzecie miejsce zajął Łychów.

W turnieju piłki nożnej uczniów klas I - III najlepsza okazała się Rzeczyca Ziemiańska I, drugie miejsce zajęła łączona reprezentacja Woli Trzydnickiej i Trzydnika Dużego, a na trzeciej pozycji zawody ukończyła Rzeczyca Ziemiańska II. Rywalizacji starszych klas IV - VIII wygrał Trzydnik Duży, drugi był Olbięcin, a trzecia Rzeczyca Ziemiańska.

Najlepszą żeńską drużyną koszykówki w kategorii klas IV - VIII została ekipa z Trzydnika Dużego, na drugiej pozycji zawody ukończyła Rzeczyca Ziemiańska, a na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja SOSzW Olbięcin.

Nagrodą za trzy pierwsze miejsca zarówno w konkurencjach zespołowych jak i indywidualnych były złote, srebrne i brązowe medale, natomiast wszystkie zawodniczki i zawodnicy odebrali medale potwierdzające udział w rywalizacji.

Zmaganiom sportowym towarzyszyła wystawa fotograficzna, dokumentująca dotychczasowe imprezy.

Pierwsze Gminne Święto Sportu w Trzydniku Dużym odbyło się w 1991 roku, a jego inicjatorami byli ówczesny dyrektor ośrodka kultury Andrzej Szczesiak, wójt Franciszek Kwiecień i gminny koordynator sportu Robert Nowosad. Przez 20 lat zawody odbywały się na terenie SOSzW w Olbięcinie, gdzie dyrektorami byli Zbigniew Wilkołek i Czesław Widomski. W ciągu 30 lat, z dwuletnią przerwą pandemiczną, w rywalizacji wzięło udział ponad 10 tysięcy młodych mieszkańców gminy Trzydnik Duży. W rozwijaniu ich sportowych pasji poważną rolę pełnią dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego oraz trener Marian Sarna, a zasługi w organizacji GŚS mają również pracownicy trzydnickiego ośrodka kultury.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-30-lat-gminnego-swieta-sportu-foto,29017,1.html

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: