r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Zebrani przy kapliczce
02-06-2023

Majówkowe tradycje seniorów

Członkowie Klubu Seniora „Radość życia” z Trzydnika Dużego kultywują tradycję nabożeństw majowych, organizowanych przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Pierwsze zorganizowali przed rokiem w Trzydniku Dużym, a tegoroczne odbyło się w środę 31 maja w Trzydniku Małym.

Przy miejscowej kapliczce zebrało się ponad 80 osób, w tym wójt gminy Krzysztof Serafin i Ewa Sobota, dyrektor trzydnickiego ośrodka kultury, w którym na co dzień spotykają się członkowie klubu.

W ostatni dzień maja i Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, przy kapliczce w Trzydniku Małym rozbrzmiewały "Chwalcie łąki umajone", "Po górach, dolinach" i "Z dawna Polski Tyś Królową" oraz wiele innych pieśni maryjnych.


Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli do ogrodu przy GOK, by omówić najbliższe plany członków klubu. Seniorzy dyskutowali m.in. o wycieczce w Pieniny, po których uczestników oprowadzi były nauczyciel geografii Ryszard Zdyb oraz o spotkaniu autorskim z jednym z najmłodszych pisarzy powieści fantasy w Polsce Mateuszem Cetnarskim, zaplanowanym na przyszły tydzień.

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-majowkowe-tradycje-seniorow-foto,29007,1.html

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: