r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Autorskie spotkanie na "Stacji poezja"
26-05-2023

Autorskie spotkanie na "Stacji poezja"

Raz w roku poeci amatorzy z powiatu kraśnickiego przyjeżdżają do Trzydnika Dużego, by zaprezentować swoją twórczość. Dwudziesta czwarta edycja imprezy, która od kilku lat nosi nazwę „Stacja poezja”, odbyła się w czwartek 25 maja, a swoje wiersze deklamowało 20 autorów.

Większość stanowili stali bywalcy trzydnickich spotkań, ale było również kilku debiutantów. Każdy mógł zaprezentować co najmniej dwa wiersze, ale byli również tacy, którzy czytali bądź recytowali nawet po cztery. Teksty dotyczy m.in.: miłości, tęsknoty, czułości, matki, domu i przyrody oraz tematów religijnych.

W tym roku swoje teksty zaprezentowali: Bernadetta Izabela Czernel z Księżomierzy Dzierzkowskiej, Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Zofia Ortyl z Księżomierzy, Halina Drzewiej-Sosnówka z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, Elżbieta Bryczek z Rzeczycy Księżej, Natalia Nosek z Księżomierzy Kolonii, Paweł Koszałka z Szastarki, Dariusz Jarzyna z Trzydnika Dużego Kolonii, Aleksandra Ortyl z Księżomierzy Kościelnej, Honorata Chmiel z Majdanu Grabiny, Kinga Latawiec z Trzydnika Małego, Stanisław Cieślik, Aniela Kopeć i Agnieszka Lidia Płatek z Kraśnika, Jerzy Cieszkowski i Jan Charczuk z Popkowic, Edyta Świś ze Szczecyna, Dominika Latawiec z Trzydnika Małego, Oskar Babiracki z Księżomierzy Dzierzkowskiej oraz Maksymilian Kowal, który pochodzi z Borowa, a od kilku lat mieszka w Mielcu.

Wszyscy otrzymali upominki, ufundowane przez GOK w Trzydniku i Starostwo Powiatowe w Kraśniku, którzy zorganizowali tegoroczne spotkanie.

Wśród słuchaczy byli starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz gminy Tomasz Mularczyk.

Spotkania poetów z powiatu kraśnickiego przez prawie 20 lat odbywały się w Trzydniku Dużym jako konkursy recytatorskie wiersza autorskiego. Od 2017 roku impreza pod hasłem "Stacja poezja" nie ma formuły konkursu.

(fot. S. Nowak/GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-autorskie-spotkanie-na-stacji-poezja-foto,28975,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: