r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Kawałek plakatu
24-05-2023

Na stacji poetów

Organizatorzy Powiatowych Spotkań Poetów "Stacja poezja" w Trzydniku Dużym zamknęli listę uczestników tegorocznej edycji. W czwartek 25 maja w trzydnickim ośrodku kultury swoje teksty chce zaprezentować 19 autorów.

- Na stacji, która zostanie otwarta w czwartkowe przedpołudnie o 10.00, zatrzymają się poeci z gmin Gościeradów, Szastarka, Zakrzówek, Kraśnik i Trzydnik Duży. Większość będą stanowić nasi stali goście, ale będzie również kilku debiutantów. Cieszy fakt, że na liście uczestników mamy 7 dzieci i młodych literatów - informuje Ewa Sobota, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, który organizuje literackie spotkania razem ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

Na "Stacji poezja" każdy sam czyta lub recytuje dwa napisane przez siebie wiersze o dowolnej tematyce, których nie prezentował w poprzednich edycjach poetyckich spotkań w Trzydniku Dużym.

Spotkania poetów z powiatu kraśnickiego przez prawie 20 lat odbywały się w Trzydniku Dużym jako konkursy recytatorskie wiersza autorskiego. Od 2017 roku impreza pod hasłem "Stacja poezja" nie ma formuły konkursu.


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-na-stacji-poetow,28965.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna