r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

uczestniczka konkursu wokalnego
19-05-2023

Młodzi wokaliści z nagrodami

„Nic dwa razy”, „Wszystko kwitnie wkoło”, „Meluzyna”, „Gdy Chopin grał” czy „Krecik zielony ma berecik”. To tylko kilka z prawie 30 piosenek, które młodzi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży wybrali na tegoroczny Konkurs Wokalny pod hasłem „A ja śpiewam…”.

Po przesłuchaniach, które w miejscowym ośrodku kultury odbyły się w czwartek 18 maja, jurorzy przyznali po osiem nagród i wyróżnień.

Występy, a było ich w sumie 29, były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych.

Spośród młodszych wokalistów z klas I - III jurorom najbardziej spodobał się występ Julii Twardygrosz z Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Woli Trzydnickiej (opiekun Małgorzata Szabat). Na drugą nagrodę zasłużyły Jowita Zięba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzeczycy Ziemiańskiej (op. Agata Nowicka) i Kamila Łączuk z ZSP w Woli Trzydnickiej (op. Anna Ryś). Trzecie miejsce zajęła kolejna przedstawicielka tej placówki Nikola Ufniarz (op. Małgorzata Szabat), a na liście wyróżnionych znaleźli się: Alicja Jocek z ZSP w Woli Trzydnickiej (op. Magdalena Pawłowska), Emma Dobrowolska z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej (op. Agata Nowicka), Iga Zaręba i Ewa Mołczan ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej (op. Kamil Czerwiński) oraz Hanna Jagiełło z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie (op. Kamil Czerwiński).

W kategorii uczniów klas IV - VIII najlepiej wypadła Alicja Mozgawa z ZSP w Olbięcinie (op. Kamil Czerwiński). Drugie miejsce ex aequo zajęli Szymon Partyka ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym (op. Ewa Sobota) i Martyna Zaręba z SP w Rzeczycy Księżej (op. Kamil Czerwiński), a trzecią nagrodę odebrała Zuzanna Faryś z ZSP w Rzeczycy Ziemiańskiej (op. Joanna Trybuła-Jargiło). Kolejna trójka wykonawców wyśpiewała wyróżnienia. To Dominika Partyka z SP w Trzydniku Dużym (op. Ewa Sobota), Ksawery Sroka z SP w Rzeczycy Księżej (op. Kamil Czerwiński) i Franciszek Szot ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim (op. Joanna Trybuła-Jargiło).

Młodych artystów oceniały - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ewa Miśkiewicz i szkolna bibliotekarka z Trzydnika Dużego Dorota Laskowska.

Nagrody dla uczestników tegorocznego konkursu ufundowali GKRPA i wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, który wręczał trofea razem z jurorkami i sekretarzem gminy Tomaszem Mularczykiem.

Była to ósma edycja Gminnego Konkursu Wokalnego "A ja śpiewam…", ale pierwsza organizowana przez GOK w Trzydniku Dużym we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminą Trzydnik Duży. Wcześniej zajmowały się tym poszczególne szkoły.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mlodzi-wokalisci-z-nagrodami-foto,28934,1.html

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: