r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

samochód
27-02-2023

Będzie nowy samochód dla OSP Olbięcin

Ochotnicza Straż Pożarna w Olbięcinie jest na liście jednostek, które otrzymają z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotacje na zakup nowych pojazdów. Dzięki wsparciu budżetu państwa druhowie z gminy Trzydnik Duży będą mieć lekki samochód ratowniczo-gaśniczy.

OSP Olbięcin to jedna z trzech jednostek w gminie, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. M.in. z tego powodu często biorą udział w akcjach ratowniczych, dlatego nowy samochód na pewno się im przyda. Teraz mają średnie "Volvo" z 2019 roku i lekkiego "Forda" z 2000 roku, który trafi do innej naszej jednostki - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Szacuje się, że nowy pojazd może kosztować około 400 tysięcy złotych. Dotacja z MSWiA powinna wystarczyć na pokrycie połowy kosztów. - Kolejne 100 tysięcy złotych postaramy się znaleźć w gminnym budżecie, a o pozostałą część musi się postarać jednostka z Olbięcina - dodaje Krzysztof Serafin.

Łącznie dzięki środkom z budżetu państwa do strażaków ochotników w całym kraju trafi 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich i 78 ciężkich wozów.


(fot. pixabay.com)

Źródło IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-bedzie-nowy-samochod-dla-osp-olbiecin,28518.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna