r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

brak
24-02-2023

Są wyniki konkursu literackiego

Kończy się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Literackiego "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej", organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. Jury właśnie ogłosiło listę laureatów, którzy podczas podsumowania planowanego na marzec nie tylko odbiorą nagrody i wyróżnienia, ale również zaprezentują publicznie swoje teksty.
Wśród uczestników konkursu były dwie osoby niepełnoletnie i cztery dorosłe, które do tej pory nie zajmowały się pisaniem, ale do podjęcia wyzwania zmobilizowała je propozycja ośrodka kultury.
 
Jury oceniło sześc tekstów, przyznając dwie nagrody główne i cztery wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.
 
Spośród młodych autorów na nagrodę główną za "Opowieści ze zdartej płyty" zasłużyła Kinga Latawiec z Trzydnika Małego, a wyróżnienie za… "Opowieści z Ziemi Trzydnickiej" odbierze Karolina Szostek z Rzeczycy Ziemiańskiej.
 
W kategorii dorosłych jurorzy najwyżej ocenili opowiadanie "Obyście nigdy tego nie doświadczyli" autorstwa Pawła Szkota z Trzydnika Dużego Kolonii. To on otrzyma nagrodę główną, natomiast po wyróżnienia zgłoszą się - Jarosław Walencik z Trzydnika Dużego za "Czasy, które nie wrócą", Magdalena Walencik także z Trzydnika Dużego za "Dzieje Trzydnika" i Andrzej Wojtan z miejscowości Spławy Drugie, który na konkurs zgłosił tekst pod tytułem "Szlakiem olbięckiej Paramy".
 
Konkursowe propozycje oceniały polonistki - Agnieszka Wolanin ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym i Izabela Karwat z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olbięcinie oraz dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.
 
Laureaci konkursu, którego patronem był wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, otrzymają czytniki eBook’ów i karnety na basen, ufundowane przez anonimowego sponsora, a nagrodzone teksty w najbliższych dniach będą sukcesywnie publikowane na profilu trzydnickiego ośrodka kultury na Facebook’u.
 
źródło: IAS24
 
https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-opowiesci-trzydnickie-zebrane,28482.html
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna