r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Kawałek plakatu
08-02-2023

Zwierzaki z całego świata w Targach Lublin

Wielbłądy, warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, alpaki, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 25-26 lutego 2023 roku zagości w dwóch halach wystawienniczych w Targach Lublin.
 
Wystawa Kotów Rasowych
 
To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych przygotowuje Wystawę Kotów Rasowych, na której będzie można podziwiać ponad 100 niesamowitych osobników kotów brytyjskich krótkowłosych oraz pozostałych ras uznawanych przez World Cat Federation, m.in. Maine Conn, koty syberyjskie, koty Selkirk Rex, kot sfinks, koty syjamskie.
 
Zwierzęta zagrodowe
Podczas ZOOPARKU będziecie czekało na Was rozbrykane stado zwierzaków zagrodowych!! Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuc feliński, kuc miniaturowy,  kuc lokowany Miniature curly horse, kuc falabella, kuc appaloosa, kuc szetlandzki. Waszą uwagę z pewnością przyciągną sympatyczne alpaki  oraz uparte osły. Nie zabraknie również żwawych kóz i puchatych owiec, w tym owiec walizerskich, które swoim umaszczeniem przypominają uwielbianego przez dzieci Baranka Shaun. Wasze serca 
z pewnością skradnie niecodzienny wygląd krowy szkockiej, niekwestionowanej miss swojego gatunku.
 
Egzotyczni goście z odległych krańców świata
Na ZOOPARKU pojawią się zwierzaki z najróżniejszych zakątków świata! Swoją obecność zapowiedziały: mieszkaniec Madagaskaru – tenerek, drapieżne ssaki z rodziny szopowatych – ostronosy, małe drapieżniki z obszarów pustynnych ale za to bardzo towarzyskie - surykatki, największe gryzonie wśród żyjących gryzoni w Afryce - jeżozwierze, miłe zwierzęta o odrobinę niemiłej sławie – skunksy oraz największy oraz najbardziej wytrwały z naszych egzotycznych gości – wielbłąd.
 
Wyjątkowa strefa terrarystyki i akwarystyki
Pytony, warany, żółwie, jaszczurki – to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU. Swoją obecność zapowiedziały też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat. Fani akwarystyki  też znajdą coś dla siebie! Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, zjawiskowe ryby z Jeziora Tanganika, wężogłowy, ryby z Ameryki Południowej, a także kraby, krewetki słodkowodne i raki akwariowe.
 
Motyle dostępne na wyciągnięcie ręki
Motylarnia będzie oferować wyjątkowo atrakcyjne i bardzo kolorowe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających, bez względu czy to duży, czy mały. Dzięki kolorowym egzotycznym motylom   będziecie mogli choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach. 
 
Strefa ptaków
W strefie ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych spotkacie przedstawicieli ponad 50 ras. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska. Eksplozja barw i  melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać papugi i kanarki, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU w strefie ptaków egzotycznych. 
 
Wystawa Królików Rasowych
Podczas ZOOPARKU odbędzie się Wystawa Królików Rasowych, którą organizuje Lubelski Związek Hodowców Królików. Aż 400 różnych królików, w tym te w paski, kropki i o całej palecie kolorów, wesołe z uszami uniesionymi do góry, ale i te mniej radosne, z uszami spuszczonymi ku dołowi.
 
Zwierzaki domowe
Lotopałanki, fretki i inne gryzonie! Na wystawie pojawią się niezwykle towarzyskie fretki, króliki miniaturowe oraz lotopałanki – jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym. Nie zabraknie też gryzoni domowych.
 
Wystawa jeży i wyścig ślimaków
Podczas Zooparku odbędzie się III edycja Wyścigu Ślimaków Ąfrykańskich. Nasi nietypowi zawodnicy będą rywalizować na dwumetrowym torze. Dlaczego te mięczaki są tak niesamowite? Ślimaki afrykańskie to największe lądowe ślimaki świata. Kolejną atrakcją, którą przygotuje nam Polski Związek na rzecz Zwierząt Egzotycznych i Domowych będzie Wystawa Pigmejskich Jeży Afrykańskich ‘’Igiełki’’. 
 
Strefa dinozaurów 
Takiej strefy na ZOOPARKU jeszcze nie było!!! Podczas wydarzenia będziecie mogli stanąć oko w oko z dziewięcioma ogromnymi dinozaurami. Wśród prezentowanych gadów będą m.in. mający aż 7,5 m długości Allozaur, kolczasty Kentrozaur, rogaty Avaceratops czy dwunożny Velociraptor. To niecodzienna okazja by zobaczyć na własne oczy jak wyglądały dinozaury. 
 
Zróbmy coś dobrego
ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk, Fundacji Epicrates oraz Fundacji Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila. Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.
 
Zajęcia edukacyjne i dmuchańce
ZOOPARK to świetna okazja do poznania różnych gatunków zwierząt, ich życia, zachowania oraz pielęgnacji. Dzieci będą mogły wziąć udział w kącikach plastycznych oraz spędzić czas w strefie animacji. Warsztaty drewniane prowadzone przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie na pewno pozwolą zapoznać się z wartościowym materiałem jakim jest drewno oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na jego temat. 
 
Dodatkową atrakcją będzie wielka na ponad 400 m2 strefa dmuchańców dla dzieci. 
Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości
Spotkania z hodowcami i prezentacja nowości w branży zoologicznej to także element ZOOPARKU. Znajdziecie tu wszystkie artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy.
 
Lubelska Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK 2023:
Termin: 25 – 26 lutego 2023
Godziny otwarcia:  sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00
Miejsce: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11
Więcej informacji na stronie: https://zoopark.targi.lublin.pl/pl
 
Bilety w niższych cenach są dostępne tylko do 20 lutego do godz.23:59
 
Plakat
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna