r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

 Przegląd kolęd po przerwie - inauguracja
16-01-2023

Przegląd kolęd po przerwie - inauguracja

Występami solistów oraz zespołów dziecięcych i młodzieżowych w Trzydniku Dużym rozpoczął się 23. Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. To pierwsza taka impreza po pandemicznej przerwie, która odbywa się w tradycyjnej formule.

W piątek 13 stycznia publiczność, zgromadzona w trzydnickim ośrodku kultury, obejrzała 47 występów. Jury przyznało 4 nagrody główne, 7 nagród i 9 wyróżnień.

Nagrody główne za występy solowe zdobyli - Lena Jakubczak ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie, Aleksandra Czarnota z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Letycja Łyszczarz z Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie.

Na nagrody zasłużyli: Franciszek Machul z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, Kamila Gałuszkiewicz z CkiP w Kraśniku, Alicja Mozgawa ze Szkoły Muzycznej im. Jana z Lublina w Kraśniku, Zuzanna Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym oraz Oliwia Maj z CKiP Kraśniku. Na liście wyróżnionych znaleźli się: Marcelina Dominik z ZPO w Gościeradowie, Julia Twardygrosz, Joanna Trela i Olga Łomnicka z CKiP w Kraśniku, Martyna Więcek i Zofia Mianowana z Centrum Kultury w Annopolu, Anna Sękala z GOK w Gościeradowie oraz Aneta Luks z Mobilnej Szkoły Muzycznej Diany Krzemińskiej w Janowie Lubelskim.

Jedyną nagrodę główną w kategorii zespołów zdobył Zespół Śpiewaczy "Blinowianeczki" z Blinowa, zgłoszony przez Centrum Kultury w Polichnie, a nagrody przypadły młodszej i starszej grupie wokalnej z Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach. Jurorzy przyznali również jedno wyróżnienie dla zespołu "Słoneczne Nutki" z CKiP w Kraśniku.

Uczestników pierwszego dnia tegorocznego przeglądu oceniali - Robert Dorosz z Filharmonii Lubelskiej, Iwona Niewczas z Centrum Spotkania Kultur Biura Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Małgorzata Rachoń-Bęczyńska ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Podsumowując występy członkowie jury podkreślili, że "zauważyli obecność wielu debiutantów, a także dostrzegli twórcze poszukiwania, owocujące nowymi utworami i ciekawymi aranżacjami oraz różnorodność trendów muzycznych i interpretacyjnych wykonywanych kolęd, pastorałek i utworów około świątecznych".

W protokole końcowym podziękowali również organizatorom za przygotowanie przeglądu oraz fundatorom nagród, którymi byli starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i GOK w Trzydniku Dużym.

Piątkowe występy były także okazją do podziękowań dla dyrektor ośrodka kultury Ewy Soboty za 30 lat pracy, które złożyli wójt Krzysztof Serafin i sekretarz gminy Tomasz Mularczyk. Pani dyrektor otrzymała bukiet róż i pamiątkowy grawer za napisem: "Za wieloletnią pracę, pełną profesjonalizmu i pasji na rzecz rozwoju kultury w Gminie Trzydnik Duży. Dziękujemy za wielkie serce i życzliwość, za podejmowanie inicjatyw, zorganizowane liczne wydarzenia, spotkania i uroczystości, które zachwycały, wzruszały i pozostawiły w pamięci niezapomniane wrażenia".

W sobotę 14 stycznia na scenie trzydnickiego ośrodka kultury wystąpią dorośli artyści. Podczas drugiego dnia przeglądu zaprezentuje się 37 chórów, kapel, zespołów śpiewaczych i solistów.
Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o 10.00.


Patronem honorowym przeglądu jest Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, a partnerami wydarzenia są Gmina Trzydnik Duży i Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie". Medialnie powiatowe święto kolędników wspierają Informacyjna Agencja Samorządowa i Gazeta Trzydnicka.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-przeglad-koled-po-przerwie-inauguracja-foto,28304,1.html

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: