r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Świąteczne tradycje wielkanocne (foto)
27-04-2017

Świąteczne tradycje wielkanocne (foto)

Widowisko teatralne, występy artystyczne dzieci, młodzieży i zespołów ludowych oraz podsumowanie świątecznego konkursu plastycznego wypełniły programie Wielkanocnych Spotkań w gminie Trzydnik Duży, które odbyły się we wtorek 25 kwietnia w remizie OSP w Łychowie.

Uczestnicy byli pod wrażeniem "Misterium Męki Pańskiej", które przygotował Zespół "Świteź" z Węglina i Przyjaciele pod kierunkiem Ewy Miśkiewicz.

Gorącymi brawami publiczność nagrodziła również występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie z programem słowno-muzycznym "Wielkanocne świętowanie", a także koncert zespołów ludowych kół gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej i Woli Trzydnickiej oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina.Doskonałym zakończeniem tej części imprezy był mistrzowski popis kabaretowy artystek z KGW w Łychowie, które zaprezentowały autorski program pod tytułem "Ciucholand".

Podczas spotkania zostały też wręczone nagrody w konkursie Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej, który zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, a najlepsze prace zostały pokazane na pokonkursowej wystawie.

 Spośród autorów 65 stroików, palm i pisanek, nagrody główne w kategorii szkolnej otrzymali: Tomasz Szkutnik, Alicja Pasztaleniec, Patrycja Pasztaleniec i Gabriela Kot z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie; Bartosz Ćwikła, Karolina Maciąg, Bartek Krupka, Martyna Mazurek i Milena Mazurek z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie; Wiktoria Stępień, Natalia Wójcik i Zofia Stępień z Publicznego Przedszkola w Olbięcinie; Oliwia Cieślik, Aleksandra Szczepanik, Wioletta Pelc, Marta Biss, Julia Szczepanik, Kinga Latawiec, Natalia Ożóg, Natalia Brzuszkiewicz, Bartłomiej Cieślik, Kacper Gorczyca, Przemysław Jach i Milena Jarecka z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej; a także Dominika Partyka z Publicznego Przedszkola w Trzydniku Dużym oraz Zuzanna Sala z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Kilkunastu kolejnych autorów odebrało wyróżnienia, a pozostali dyplomy.

Wśród dorosłych jury przyznało nagrody rzeczowe dla Mileny Poprawskiej i Aleksandry Zaleśnej z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie oraz Anny Słabczyńskiej z Lublina. Oprócz tego koła gospodyń wiejskich z Łychowa, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego, Węglina, Rzeczycy Księżej, Woli Trzydnickiej i Węglinka oraz Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina, otrzymały wyróżnienia finansowe.

Najciekawsze prace będzie można oglądać do 13 maja w GOK w Trzydniku Dużym.

Wśród podziwiających świąteczne arcydzieła i gości tegorocznych Wielkanocnych Spotkań w Łychowie byli: radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kos, starosta kraśnicki Andrzej Maj, radni powiatowi - Bożena Wilkołek i Henryk Flis, wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień, zastępca wójta Dariusz Maciąg, przewodniczący rady gminy Marek Kosikowski oraz sołtysi, dyrektorzy szkół, członkinie KGW, księża - Tadeusz Krawczyk z parafii w Węglinie i Jerzy Król z Woli Trzydnickiej, a także sponsorzy. Organizatorzy dziękują im za wsparcie, a pracownikom obsługi oraz uczniom i nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie z dyrektor Józefą Pytlak, za przygotowanie ciekawych dekoracji i poczęstunku dla uczestników.

 

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-swiateczne-tradycje-wielkanocne-foto,17199.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: