r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Wielkanocne spotkania w Łychowie
24-04-2017

Wielkanocne spotkania w Łychowie

Łychów będzie w tym roku gościć uczestników Wielkanocnych Spotkań w gminie Trzydnik Duży. Przedstawieniom i występom wokalnym, które odbędą się we wtorek 25 kwietnia o 13.30 w remizie miejscowej OSP, będzie towarzyszyć podsumowanie konkursu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej.

Uczestnicy spotkania obejrzą "Misterium Męki Pańskiej", które przygotowuje Zespół "Świteź" z Węglina i występy artystyczne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie, a także posłuchają koncertów w wykonaniu zespołów ludowych kół gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej, Łychowa i Woli Trzydnickiej oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina.

Prezentacje będą połączone z wystawą prac i podsumowaniem tradycyjnego konkursu wielkanocnego, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym. W tym roku jury oceniło 65 stroików, palm i pisanek, przygotowanych przez dzieci i młodzież. Nagrody główne odbiorą: Tomasz Szkutnik, Alicja Pasztaleniec, Patrycja Pasztaleniec i Gabriela Kot z PSP w Łychowie; Bartosz Ćwikła, Karolina Maciąg, Bartek Krupka, Martyna Mazurek i Milena Mazurek z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie; Wiktoria Stępień, Natalia Wójcik i Zofia Stępień z Publicznego Przedszkola w Olbięcinie; Oliwia Cieślik, Aleksandra Szczepanik, Wioletta Pelc, Marta Biss, Julia Szczepanik, Kinga Latawiec, Natalia Ożóg, Natalia Brzuszkiewicz, Bartłomiej Cieślik, Kacper Gorczyca, Przemysław Jach i Milena Jarecka z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej; a także Dominika Partyka z Publicznego Przedszkola w Trzydniku Dużym oraz Zuzanna Sala z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii.

Na wyróżnienia zasłużyli uczniowie ZPO w Woli Trzydnickiej - Jakub Łoszak, Marta Pernal, Jakub Pernal, Aleksandra Kowalik i Mikołaj Jocek; dzieci z Publicznego Przedszkola w Woli Trzydnickiej - Kamil Lenart i Marcel Partyka; uczniowie ZPPO w Olbięcinie - Kewin Sołtys i Dominika Szymczyk; maluchy z Publicznego Przedszkola w Olbięcinie - Andrea Wiśniewski, Wojciech Libida i Julia Zagrodnik oraz przedszkolaki z Trzydnika Dużego - Gabriela Łukasik i Błażej Janiszewski. Pozostałych 26 autorów otrzyma dyplomy.

Spośród dorosłych autorów nagrody rzeczowe odbiorą Milena Poprawska i Aleksandra Zaleśna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie oraz Anna Słabczyńska z Lublina. Jury przyznało w tej grupie uczestników także wyróżnienia finansowe dla kół gospodyń wiejskich z Łychowa, Rzeczycy Ziemiańskiej, Trzydnika Dużego, Węglina, Rzeczycy Księżej, Woli Trzydnickiej i Węglinka oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina.

Członkowie komisji dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za przygotowanie konkursowych propozycji i zachęcają na przyszłość do zwrócenia szczególnej uwagi na zapisy regulaminu, dotyczące dochowania tradycji i samodzielności prac.

Najciekawsze dzieła po wystawie, towarzyszącej Wielkanocnym Spotkaniom w Łychowie, będzie można oglądać do 13 maja w GOK w Trzydniku Dużym.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wielkanocne-spotkania-w-lychowie-foto,17169.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: