r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

pieniądze
25-11-2022

Podatkowa sesja rady gminy

Rada Gminy Trzydnik Duży w czwartek 24 listopada podjęła decyzje w sprawie przyszłorocznych podatków lokalnych. Stawka podatku rolnego nie zmieni się, a pozostałe wzrosną o kilka procent.

Podczas czwartkowej sesji rada gminy postanowiła obniżyć cenę kwintala żyta ogłoszoną przez Główny Urząd Statystyczny z 74 złotych 5 groszy do 32 złotych. Dzięki temu podatek rolny w 2023 roku nadal będzie wynosić 80 złotych za hektar przeliczeniowy. - Stawka podatku rolnego pozostaje u nas na tym samym poziomie już od 9 lat. Decyzja radnych oznacza, że kolejny rok będziemy mieć najniższą stawkę w powiecie kraśnickim - podkreśla wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Pozostałe podatki będą w przyszłym roku wyższe średnio o 6 procent. Stawka podatku od gruntów, związanych z działalnością gospodarczą będzie wynosić 90 groszy za metr kwadratowy, a za pozostałe grunty będzie trzeba zapłacić 36 groszy za metr kwadratowy. Z kolei podatek od budynków związanych z działalnością gospodarczą został ustalony na poziomie 19 złotych 72 groszy.

Ponadto radni wprowadzili do budżetu 1 milion 300 tysięcy złotych na zakup węgla dla gospodarstw domowych na preferencyjnych warunkach. Kwota ta powinna wystarczyć na zakup około 650 ton surowca. Gmina Trzydnik Duży ma go odbierać od spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka". Umowa w tej sprawie jest już podpisana, ale termin dostawy pierwszej transzy surowca jeszcze nie jest znany.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-podatkowa-sesja-rady-gminy,28056.html?p=1

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

grafika
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna