r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Nagrody za rysowany hymn przyznane
14-11-2022

Nagrody za rysowany hymn przyznane

Hymn można… narysować. Potrafiło to zrobić ponad 40 młodych mieszkańców gminy Trzydnik Duży, którzy zgłosili propozycje w konkursie, organizowanym przez miejscowy ośrodek kultury. Jury właśnie ogłosiło werdykt, a wręczenie nagród odbędzie się podczas głównych obchodów Narodowego święta Niepodległości w piątek 11 listopada.

W konkursie, który Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym ogłosił z okazji roku twórcy "Mazurka Dąbrowskiego" Józefa Wybickiego, wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych.Zdaniem jurorów na pierwsze nagrody zasłużyli: Amelia Chraniuk z klasy 0, uczęszczająca na zajęcia w GOK w Trzydniku Dużym, Emilia Krupka z klasy I i Patrycja Ćwikła z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Olbięcinie oraz Antoni Łopian z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim.

Drugie nagrody odbiorą: Nikola Ufniarz z klasy III i Adam Topolski z klasy IV PSP w Łychowie Gościeradowskim oraz szóstoklasistka Alicja Garbacz z GOK w Trzydniku Dużym.

Trzecie miejsce w konkursie zajęli: drugoklasistka Kalina Kula z GOK w Trzydniku Dużym, Franciszek Szot z klasy IV PSP w Łychowie Gościeradowskim i Dominik Kułaga z klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym.

Pozostałych 28 autorów otrzyma dyplomy, a wszystkie prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie. Otwarcie ekspozycji oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w popołudniowej części piątkowych obchodów narodowego święta w Trzydniku Dużym.

Oprócz wystawy, w ramach Roku Józefa Wybickiego, także w piątek w miejscowym ośrodku kultury odbędzie się koncert "Jeszcze Polska nie zginęła" w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego z Lublina. Obydwa wydarzenia są częścią programu "Warto być Polakiem", którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS24
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: