r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Narodowe święto z nowym masztem i sztandarem
10-11-2022

Narodowe święto z nowym masztem i sztandarem

Gmina Trzydnik Duży ma swój sztandar, a na placu przed miejscowym urzędem stanął jeden z ponad 1000 masztów, sfinansowanych z rządowego projektu "Pod biało-czerwoną". Ich poświęcenie odbędzie podczas głównych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w piątek 11 listopada.

Uroczystości rozpocznie o 10.30 msza święta w intencji ojczyzny. Ważnym elementem eucharystii będzie poświęcenie sztandaru gminy. - Uchwała w sprawie gminnych insygniów była przyjęta jeszcze w 2007 roku, ale dopiero po kilkunastu latach część dotyczącą sztandaru udało się zrealizować - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Po mszy świętej w Woli Trzydnickiej uczestnicy obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przeniosą się na plac przed urzędem gminy w Trzydniku Dużym, gdzie zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję "Niepodległa do Hymnu". Potem nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na nowy maszt, a przedstawiciel rady gminy przekaże wójtowi Krzysztofowi Serafinowi sztandar.

Kolejna część rocznicowych uroczystości rozpocznie się o 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Po okolicznościowym przemówieniu wójta Serafina goście obejrzą spektakl "Wierzę w lepszy świat" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Olbięcinie, a potem wysłuchają koncertu "Jeszcze Polska nie zginęła" solistów Teatru Muzycznego z Lublina. Dopełnieniem koncertu w ramach obchodów Roku Józefa Wybickiego będzie wręczenie nagród laureatom konkursu "Narysuj hymn", organizowanego przez trzydnicki ośrodek kultury, połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy.

W mniej oficjalnej części piątkowego święta goście będą mogli skosztować grochówki, przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich "Cuda wianki" z Dąbrowy.

Głównym obchodom narodowego święta w gminie Trzydnik Duży towarzyszy wiele innych wydarzeń organizowanych w różnych miejscowościach. W ostatnich dniach okolicznościowe spotkania odbyły się w świetlicach wiejskich w Agatówce, Budkach, Rzeczycy Księżej i Klubie Seniora "Radość życia", a w planach są kolejne takie obchody w Węglinku, Trzydniku Dużym, Rzeczycy Ziemiańskiej, Woli Trzydnickiej, Olbięcinie i Łychowie Gościeradowskim.

Wśród imprez towarzyszących są również zawody sportowe. W piątek 11 listopada odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej, a na 20 listopada jest planowany Międzywojewódzki Halowy Turniej Piłki Nożnej "Gramy dla Niepodległej".
Plakat

(fot. UG w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-narodowe-swieto-z-nowym-masztem-i-sztandarem,27977.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna