r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Obchody narodowego święta rozpoczęte
08-11-2022

Obchody narodowego święta rozpoczęte

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży już rozpoczęli obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę 5 listopada spotkali się na wieczorze poezji i pieśni patriotycznej w Agatówce, a dzień później w Budkach odbył się Niepodległościowy Turniej Warcabowy.

Gościem sobotniego spotkania w świetlicy wiejskiej w Agatówce była poetka z Woli Trzydnickiej i autorka dwóch tomików wierszy Maria Magdziak. Najnowszy zbiór jej utworów ma tytuł "Kraj sercu bliski" i to właśnie tych tekstów w autorskim wykonaniu wysłuchali uczestnicy wieczoru poezji. Wspólnie śpiewali także legionowe pieśni, a wszystko odbywało się w sali udekorowanej w biało-czerwone symbole.

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały również w niedzielę w świetlicy w Budkach, gdzie najmłodsi goście wykonywali narodowe kolorowanki. W Niepodległościowym Turnieju Warcabowym wzięło udział ponad 40 zawodniczek i zawodników, nie tylko z Budek, ale też sąsiednich sołectw oraz z Kowalina, Kraśnika i Pułankowic. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym i Michała Stawiarskiego. Spotkanie odbywało się w specjalnej scenografii, przygotowanej przez instruktorkę trzydnickiego ośrodka kultury Jolantę Ciosek oraz mieszkańców Budek i Trzydnika Dużego, którzy zadbali również o słodki poczęstunek dla dzieci. O "strawę dla ciała" postarał się radny Jerzy Kot, który ufundował młodym uczestnikom turnieju pizzę.

Kolejnym punktem obchodów narodowego święta w gminie Trzydnik Duży będzie "Poranek patriotyczny", na który Klub Seniora "Radość Życia" zaprasza w środę 9 listopada o 10.00 do ośrodka kultury. W programie są pokazy sceniczne, nawiązanie do Roku Józefa Wybickiego oraz wspólne czytanie dzieł narodowego wieszcza i śpiewanie patriotycznych pieśni.

Główne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w gminie Trzydnik Duży są planowane na 11 listopada.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-obchody-narodowego-swieta-rozpoczete-foto,27962,1.html

 

 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: