r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Umowa na drogi z Polskiego Ładu podpisana
04-11-2022

Umowa na drogi z Polskiego Ładu podpisana

Dzięki wsparciu z budżetu państwa Gmina Trzydnik Duży przebuduje lub wyremontuje kilka odcinków dróg o łącznej długości prawie 4 kilometrów. Umowa z wykonawcą robót właśnie została podpisana, a pieniądze na inwestycję o wartości prawie 4,5 miliona złotych prawie w całości będą pochodzić ze źródeł zewnętrznych.

- Na wkład własny wykorzystamy około 420 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a prawie 4 miliony 100 tysięcy to środki z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład. Z własnego budżetu pokryjemy jedynie koszty nadzoru inwestorskiego - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na wykonanie robót na drogach: Trzydnik Mały - Baranów, Olbięcin - Parama, w Agatówce, w Rzeczycy Księżej oraz w Łychowie Gościeradowskim.

Najdłuższy, bo ponad 1,5-kilometrowy odcinek zostanie wykonany na drodze Trzydnik Mały - Baranów. - Na części trasy o długości około 1 kilometra już wcześniej została wykonana podbudowę, którą teraz trzeba wzmocnić. Pozostała część to na razie droga gruntowa, gdzie podbudowa zostanie wykonana od podstaw, a całość będzie wyłożona asfaltem. Jezdnia będzie mieć 3,5 metra szerokości, a przy niej zostaną wykonane 75-centymetrowe pobocza - wylicza Krzysztof Serafin.

Prace na fragmencie trasy Olbięcin - Parama o długości ponad 600 metrów będą kontynuacją robót, współfinansowanych ze środków, które gmina otrzymała z pierwszej edycji "Polskiego Ładu".

Na 250-metrowym odcinku drogi w Agatówce i dwa razy dłuższym fragmencie trasy dojazdowej do kościoła w Rzeczycy Księżej na istniejącej, ale zniszczonej nawierzchni drogowcy położą nowy asfalt.

Z kolei w Łychowie Gościeradowskim powstanie prawie 800 metrów drogi, która połączy gminy Trzydnik Duży i Zaklików. - Wcześniej sąsiednia gmina Zaklików wykonała odcinek do granic województwa podkarpackiego, a my fragment do ostatnich zabudowań. Teraz zostanie wybudowany brakujący odcinek, dzięki czemu znacznie skróci się dojazd do Zaklikowa - dodaje wójt Serafin.

Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu 13 miesięcy, a umowę w tej sprawie podpisali wójt Krzysztof Serafin i reprezentujący wykonawcę Jędrzej Wojtaszek w asyście skarbnika gminy Eweliny Szwed oraz inspektora referatu infrastruktury i planowania Elżbiety Kowalczyk.

To trzecia umowa podpisana w ostatnich dniach przez Gminę Trzydnik Duży na inwestycje, współfinansowane z "Polskiego Ładu". Łączna wartość wszystkich zadań sięga 15 milionów 850 tysięcy złotych, z czego prawie 12 milionów 330 tysięcy złotych to środki z "Polskiego Ładu", a około 420 tysięcy złotych samorząd otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych,.


(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródlo: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-umowa-na-drogi-z-polskiego-ladu-podpisana,27946.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna