r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Będzie węgiel po preferencyjnych cenach
04-11-2022

Będzie węgiel po preferencyjnych cenach

Gmina Trzydnik Duży pomoże mieszkańcom w zakupie węgla po preferencyjnej cenie. Jego cena nie powinna przekroczyć 2 tysięcy złotych za tonę, a zainteresowani tą formą wsparcia już mogą składać wnioski w tej sprawie.

Wzór odpowiedniego dokumentu jest dostępny na stronie: www.trzydnikduzy.pl, a po wypełnieniu trzeba go złożyć w miejscowym ośrodku pomocy społecznej.

Zgodnie z przepisami limit na jedno gospodarstwo domowe będzie wynosić maksymalnie 1,5 tony węgla kupione do końca tego roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023.

Prawo do zakupu węgla po preferencyjnej cenie mają te gospodarstwa domowe, które otrzymały dodatek węglowy lub mają pozytywnie rozpatrzony wniosek o taki dodatek, albo nie złożyły wniosku o wypłatę tego dodatku, a mają wpisany węgiel jako główne źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dalsze szczegóły jeszcze nie są znane, ale gmina już prowadzi rozmowy w sprawie miejsca odbioru i sposobów dystrybucji węgla.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-bedzie-wegiel-po-preferencyjnych-cenach,27943.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna