r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Jest umowa na budowę hali w Olbięcinie
31-10-2022

Jest umowa na budowę hali w Olbięcinie

Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olbięcinie powstanie nowoczesna hala sportowa. Umowa z wykonawcą robót została podpisana w piątek 28 października, a cała inwestycja w formule "zaprojektuj i wybuduj" ma być zrealizowana w ciągu 16 miesięcy.

Na halę sportową mieszkańcy Olbięcina czekają od ponad 20 lat. - Inwestycja nie dochodziła do skutku, ponieważ plac szkolny, na którym ma powstać nowy obiekt, był za mały. Udało nam się jednak dokupić trzy działki o łącznej powierzchni około 15 arów, na których powstanie łącznik i hala o powierzchni 1000 metrów kwadratowych oraz trawiaste boisko - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Obecnie przy ZSP w Olbięcinie jest tylko mała sala gimnastyczna, wybudowana jeszcze w latach 60. minionego wieku, w której nie można uprawiać niektórych dyscyplin, ponieważ obiekt nie spełnia wymogów. Nowa hala będzie mieć wymiary 28 x 18 metrów, a w łączniku znajdą się sale lekcyjne, sala do zajęć fitness i rehabilitacji, szatnia, sanitariaty, pokój nauczycielski i magazyn na sprzęt sportowy.

Wszystko będzie kosztować 7 milionów 700 tysięcy złotych, z czego 5 milionów 400 tysięcy gmina pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

Podczas piątkowego spotkania umowę podpisali - prezes firmy, która wygrała przetarg Piotr Sycz oraz wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i skarbnik Ewelina Szwed, a towarzyszyli im dyrektor ZSP w Olbięcinie Anna Kot i sekretarz gminy Tomasz Mularczyk.

Władze gminy wierzą, że obiekt w stanie surowym zamkniętym powstanie do końca listopada 2023 roku, a jego wykończenie i wyposażanie zakończy się do końca lutego 2024 roku.

(fot. UG Trzydnik Duży)

Żródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jest-umowa-na-budowe-hali-w-olbiecinie-foto,27918,1.html
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: