r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Drzewa
28-09-2022

DROGI MIESZKAŃCU GMINY TRZYDNIK DUŻY!

Nadleśnictwo Gościeradów zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji #sadziMY 2022. Jest to wielkie narodowe sadzenie drzew, na które leśnicy z nadleśnictw w całym kraju przygotowali milion sadzonek. Każde drzewo to ostoja życia.

Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka- cień w letnie upały, czystsze powietrzem, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. Każdy chętny może zgłosić się do Nadleśnictwa Gościeradów by bezpłatnie odebrać sadzonkę, i zasadzić ją na własnym gruncie. Akcja odbędzie się  w czwartek i piątek 29 i 30 września między 9.00 a 15.00 na terenie szkółki leśnej w Marynopolu ( Szkółka leśna w Marynopolu; Marynopole 62, 23-230 Trzydnik Duży.  

Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechowywać przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Na stronie Banku Danych o Lasach bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw.

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać na stronie internetowej nadleśnictwa oraz na portalu Facebook Nadleśnictwa Gościeradów

 

                                  Serdecznie Zapraszamy!

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna