r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Zadbaj o oczy!
10-04-2017

Zadbaj o oczy!

Coraz więcej Polaków skarży się na swój wzrok, ale większość rzadko chodzi do okulisty. Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim będą mogli we wtorek 11 kwietnia zbadać swoje oczy i sprawdzić czy problem ich także dotyczy.

Komputerowe badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego będą mogły wykonać osoby w wieku co najmniej 16 lat. Badania odbędą się w miejscowym ośrodku zdrowia między 11.00 a 13.00, ale chętni powinni się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 15 873 18 28.

Koszt badania komputerowego ostrości wzroku to jedyne 5 złotych, a za pomiar ciśnienia śródgałkowego trzeba zapłacić 10 złotych.

Komputerowe badanie wzroku trwa zaledwie kilka minut, jest bardzo komfortowe i bezbolesne, a jeśli zajdzie taka potrzeba na miejscu będzie się można zapisać na na konsultację okulistyczną albo zamówić okulary korekcyjne.

Specjaliści przyznają, że w dzisiejszych czasach trudno uniknąć czynników podrażniających oczy, ale są sposoby redukowania ich skutków. Dlatego zachęcają pacjentów, aby czas wolny spędzali w ruchu na powietrzu i dali swoim oczom odpocząć poprzez patrzenie w "dal". Jednocześnie radzą, by nie ignorować sygnałów jakie wysyłają nam nasze oczy. Na przykład utrzymujące się przez dłuższy okres zaczerwienienie może być spowodowane nie tylko przemęczeniem, ale też wadą wzroku, przewlekłym stanem zapalnym, a nawet bardzo poważną chorobą, jaką jest choćby jaskra.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-zadbaj-o-oczy,17098.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: