r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Kawałek plakatu
29-08-2022

Przed powiatowym świętem plonów

Lista propozycji w tegorocznym konkursie wieńców dożynkowych w gminie Trzydnik Duży została zamknięta. Wyniki zostaną ogłoszone 4 września podczas powiatowego święta plonów, które odbędzie się w Trzydniku Dużym, a gwiazda dożynek będzie zespół IRA.

Sołectwa, koła gospodyń i świetlice wiejskie zgłosiły do konkursu gminnego kilkanaście propozycji. Najładniejsze wieńce - tradycyjny i współczesny - będą reprezentować gminę Trzydnik Duży w konkursie powiatowym.

Podziękowania za tegoroczne żniwa rolnicy z powiatu kraśnickiego rozpoczną w pierwszą niedzielę września o 14.00 od modlitwy. Po dziękczynnej mszy świętej, oprócz wieńców dożynkowych, jurorzy wybiorą najładniejsze w powiecie stoisko promocyjne i tradycyjny chleb.

Gmina Trzydnik Duży będzie mieć swoich przedstawicieli również w artystycznej części dożynkowego festynu. Na plenerowej scenie zaprezentują się - Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, zespół "Świteź" z Węglina i wokalista Grzegorz Szyfer. Listę wykonawców z powiatu kraśnickiego dopełnią "Kalina Folk" i "Majdaniacy"" z gminy Polichna.

Wieczorem zagra discopolowa grupa "Loverboy", a około 20.00 rozpocznie się koncert zespołu IRA. Grupa powstała w 1987 roku z inicjatywy gitarzysty Kuby Płucisza. Do tej pory nagrała kilkanaście albumów studyjnych, z których ostatni zatytułowany "Jutro" ukazał się w 2021 roku. "Mój dom", "Nie daj mi odejść", "Wybacz", "Mocny", "Miłość", "Szczęśliwa", "Parę chwil", "Ona jest ze snu" to tylko kilka z pokaźnej listy przebojów IRY, których być może będzie można posłuchać podczas tegorocznych dożynek w Trzydniku Dużym.

Program niedzielnego festynu dopełniają pokazy Teatru Ognia, animacje, konkursy oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych gości.


(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-przed-powiatowym-swietem-plonow,27614.html?p=1

 

 

Plakat

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna