r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

roboty droga
03-08-2022

Jest przetarg na drogę w Olbięcinie

Gmina Trzydnik Duży rozpoczyna trzecie zadanie, na które ma przyznane pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Po rozbudowie budynku OSP Węglin i budowie hali sportowej w Olbięcinie teraz samorząd ogłosił przetarg na przebudowę fragmentu drogi w Olbięcinie tzw. Paramie.

- Prace będą prowadzone na odcinku o długości 1200 metrów, gdzie planujemy poszerzenie jezdni, położenie nowej asfaltowej nawierzchni z pasem dla pieszych, odnowienie odwodnienia, remont zjazdów i wymianę opraw oświetleniowych na LED. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 11 sierpnia, a na wykonanie wszystkich robót będzie 13 miesięcy - zapowiada wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Pieniądze z "Polskiego Ładu" powinny wystarczyć na pokrycie 95 procent kosztów, ale te będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.

Korzystając ze środków, przyznanych w ramach pierwszego naboru tego samego programu, gmina przebuduje również budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglinie i wybuduje halę sportową z infrastrukturą towarzyszącą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olbięcinie. Inwestycja w Węglinie jest w trakcie realizacji, natomiast umowa z wykonawcą hali w Olbięcinie powinna być podpisana w najbliższym czasie.

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jest-przetarg-na-droge-w-olbiecinie,27485.html?p=1

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna