r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Kawałek plakatu
17-06-2022

Rodzinna zabawa na stadionie

"Sernik królewski z bezą", "Leniwe gołąbki", "Leśny mech z żelką truskawkową" i ukraiński "Śledź pod szubą". To tylko wybrane propozycje, zgłoszone przez mieszkanki gminy Trzydnik Duży do konkursu kulinarnego "Razem smakuje lepiej". Wyniki zostaną ogłoszone podczas Festynu Rodzinnego, który odbędzie się w niedzielę 19 czerwca.
Oprócz indywidualnego konkursu "Razem smakuje lepiej", podczas imprezy poznamy "Sekrety smaku", w którym będą oceniane stoiska.

Od 14.00 na miejscowym stadionie będą się prezentować lokalni artyści, w tym laureaci szkolnego konkursu teatralnego i konkursu "A ja śpiewam". Swoimi zdolnościami pochwalą się również soliści, akrobaci i tancerze, którzy rozwijają swoje pasje na zajęciach w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a także miejscowe koła gospodyń wiejskich oraz wokalistki Magdalena Miśkiewicz i Weronika Zielińska, która zagra też na gitarze. O dobry humor uczestników imprezy zadba Zespół "Świteź" z Węglina, które zaprezentuje dwa skecze "Szkoła" i "Wywiadówka".
 
Moc atrakcji czeka na gości także poza sceną. Oprócz dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy, puszczania baniek mydlanych oraz waty i popcornu dla najmłodszych, będą pokazy rycerskie, przejażdżka konne, porady kosmetyczne dla pań i "Archery Tag". To gra zespołowa pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, łącząca elementy gry w dwa ognie, paintballa i łucznictwa.

Na finał organizatorzy zaplanowali pokaz ognia w wykonaniu Grupy Rycerskiej Sarmata i dyskotekę, którą poprowadzi DJ Wesley.

Do wspólnej zabawy zaprasza Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także jej partnerzy - Gmina Trzydnik Duży, Powiat Kraśnicki, Gminny Ośrodek Kultury i OSP Trzydnik Duży oraz Stowarzyszenie "Wschód lubelskich serc".


(fot. UG Trzydnik Duży)
Plakat
 
Źródło: IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: