r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

"Akcja Senior!" - inauguracja
30-03-2017

"Akcja Senior!" - inauguracja

Starsi mieszkańcy gminy Trzydnik Duży chcą być aktywni, dzielić się doświadczeniem, zdobywać nową wiedzę i miło spędzać czas. W środę 29 marca spotkali się w miejscowym ośrodku kultury, które zainaugurowało projekt "Akcja Senior".

Przedstawiając założenia programu wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień i dyrektor ośrodka kultury Ewa Sobota zaproponowali osobom w wieku co najmniej 60 lat udział w warsztatach, kursach, spotkaniach edukacyjnych i innych wydarzeniach. Swoje propozycje zgłaszali także sami zainteresowani, którzy otrzymali zapewnienie, że ich pomysły będą uwzględnione w programie.

 
Trzydniccy seniorzy nie chcą marnować czasu, dlatego już w środę wzięli udział w zajęciach ruchowych z arterapii i warsztatach zdobienia pisanek, które poprowadziła Beata Kubiak, współpracująca m.in. z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Świdniku.

Cały projekt został podzielony na cztery części. Pierwsza - artystyczna, obejmuje warsztaty plastyczne, zajęcia z malarstwa sztalugowego i teatralne, wspólne oglądanie filmów oraz spotkania z młodzieżą pod hasłem "Mistrz i uczeń". W części edukacyjnej seniorzy będą się uczyć m.in. podstaw obsługi komputera i języków obcych, a także pojadą na wykład Uniwersytetu III Wieku do Kraśnika oraz spotkają się z funkcjonariuszem policji i podróżnikiem.

Część projektu dotycząca aktywności fizycznej i psychicznej obejmuje zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej, spotkanie z lekarzem, zajęcia nordic walking oraz wspólne grzybobranie i rajd rowerowy. Program uzupełniają pomysły na integrację i aktywność społeczną, czyli m.in. wspólny udział w dożynkach, obchodach Europejskiego Dnia Seniora czy Narodowego Święta Niepodległości.

Uczestnicy środowej inauguracji ustalili, że kolejne spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, także w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Jego organizatorzy liczą, że do kilkunastoosobowej grupy dołączą kolejni mieszkańcy gminy.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-akcja-senior-inauguracja,17023.html
(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: