r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Podwójna reprezentacja gminy na gali festiwalu maryjnego
13-06-2022

Podwójna reprezentacja gminy na gali festiwalu maryjnego

Dwa zespoły z gminy Trzydnik Duży zostały laureatami tegorocznego Międzydiecezjalnego Przeglądu Pieśni Maryjnej w Księżomierzy. Obydwa zaprezentowały się na koncercie galowym, podsumowującym szesnastą edycję imprezy pod hasłem „Matko, która nas znasz, z dziećmi swymi bądź”, który odbył się w niedzielę 12 czerwca.

Wśród laureatów, którzy wystąpili w kościele w Księżomierzy, był zespół Koła Gospodyń Wiejskich "Przyjazna Wieś Olbięcin" i "Pietroszczanki" z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Trzydnickiej.

Panie z Olbięcina zajęły pierwsze, a "Pietroszczanki" drugie miejsce w kategorii dorosłych zespołów wokalnych. KGW "Przyjazna Wieś Olbięcin" ujęła jurorów wykonaniem pieśni "Wśród tylu dróg", natomiast zespół z KGW w Woli Trzydnickiej otrzymał drugą nagrodę za utwór "Lilio biała".

Podobnie jak przed rokiem tegoroczna edycja festiwalu odbywała się w formie on-line. Jurorzy obejrzeli łącznie 47 występów i w 9 kategoriach przyznali 18 nagród oraz 2 wyróżnienia.

Podczas niedzielnego koncertu laureatów zaprezentowało się 22 wykonawców, w tym 15 solistów, duet, 5 zespołów i kapela.

Organizatorami przeglądu byli parafia rzymskokatolicka w Księżomierzy, gmina i Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

 
Źródło: IAS24
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: