r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Budynek OSP
19-05-2022

Umowa na rozbudowę OSP Węglin podpisana

Procedura przetargowa wydłużyła się, ale budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglinie w gminie Trzydnik Duży zostanie rozbudowany. Umowa z wykonawcą robót właśnie została podpisana, a pieniądze na ten cel będą pochodzić ze źródeł zewnętrznych.

- Wykonawcę rozbudowy i przebudowy OSP Węglin udało się wybrać dopiero w drugim przetargu. Pierwszy musieliśmy unieważnić, ponieważ oferty, które otrzymaliśmy przekraczały kwotę, zaplanowaną na to zadanie. Ostatecznie inwestycja będzie kosztować prawie 1 milion złotych i ma być zrealizowana do 29 grudnia - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Firma, która wygrała przetarg na m.in. wykonać termomodernizację obiektu, wyremontować pomieszczenia, wykonać centralne ogrzewanie, przygotować łazienki, urządzić plac zabaw i parking oraz ogrodzenie budynku.

585 tysięcy złotych na realizację tego zadania samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a kolejne 415 tysięcy złotych będą stanowić środki z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Z własnego budżetu gmina sfinansuje jedynie koszty nadzoru budowlanego.


Rozbudowa i przebudowa OSP Węglin to jedna z trzech inwestycji, na które trzydnicki samorząd ma przyznane pieniądze z "Polskiego Ładu". Kolejnymi będą budowa hali sportowej i przebudowa drogi w Olbięcinie. Przetargi na te zadania są już przygotowywane i mają być ogłoszone w najbliższych tygodniach.

Na trzy wspomniane inwestycje gmina otrzyma łącznie dofinansowanie w wysokości ponad 8,6 miliona złotych.


(fot. UG Trzydnik Duży)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-umowa-na-rozbudowe-osp-weglin-podpisana,27072.html?p=1

 

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: