r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Nie dać się starości!
24-03-2017

Nie dać się starości!

Seniorzy to niemała i bardzo ważna grupa społeczna, której członkowie nie mogą być pozbawieni propozycji ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Pamiętają o tym władze gminy Trzydnik Duży, którzy zapraszają do udziału w projekcie "Akcja Senior", realizowanym przez miejscowy ośrodek kultury.

To właśnie w jego siedzibie w środę 29 marca o 11.00 odbędzie się spotkanie inaugurujące projekt, na które organizatorzy zapraszają wszystkie osoby w wieku co najmniej 60 lat. Autorzy pomysłu chcą im zaprezentować propozycje warsztatów, kursów, spotkań i innych wydarzeń, adresowanych do seniorów, którzy chcą się dzielić doświadczeniem, zdobywać nową wiedzę i podtrzymywać aktywność fizyczną.

Projekt został podzielony na cztery części - artystyczna, edukacyjna, rozwój aktywności fizycznej i psychicznej oraz integracja i aktywność społeczna.

Pierwsza obejmuje, na przykład warsztaty plastyczne, zajęcia z malarstwa sztalugowego i teatralne, warsztaty wykonywania lawendowych wianków i naturalnego mydła, a także wspólne oglądanie filmów, zajęcia wokalne oraz spotkania z młodzieżą pod hasłem "Mistrz i uczeń".

W części edukacyjnej seniorzy będą się uczyć m.in. podstaw obsługi komputera, rozwiązywania krzyżówek oraz zadań matematycznych i językowych. W planach jest również wyjazd na wykład Uniwersytetu III Wieku do Kraśnika, spotkanie pod hasłem "Bezpieczny senior" z funkcjonariuszem policji, seminarium "Fitoterapia - siła roślin i ziół" oraz spotkanie z podróżnikiem.

Część projektu dotycząca aktywności fizycznej i psychicznej obejmuje zajęcia z gimnastyki rehabilitacyjnej, spotkanie z lekarzem "Zaprzyjaźnij się ze swoim kręgosłupem", wycieczkę krajoznawczą z nordic walking, wspólne grzybobranie i rajd rowerowy oraz warsztaty pod hasłem "Makijaż dla seniorki".

Program uzupełniają pomysły na integrację i aktywność społeczną, czyli m.in.: dancing, wspólny udział w dożynkach, Europejskim Dniu Seniora, koncertach i obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz spotkanie opłatkowe.

Wszystkie spotkania są bezpłatne, a szczegóły będą przekazane podczas środowego spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-nie-dac-sie-starosci,16985.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna