r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Młodzi plastycy w międzynarodowej elicie
04-05-2022

Młodzi plastycy w międzynarodowej elicie

Trwa dobra passa młodych plastyków z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym. Po sukcesie Alicji Garbacz i Natalii Kulpy w Ogólnopolskim Konkursie "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej", teraz dobre wiadomości przekazali organizatorzy 26. Międzynarodowego Konkursu "Mój świat". Jury doceniło prace Karoliny Wojtan i Szymona Zięby.

Rywalizacja była ogromna, ponieważ w tegorocznej edycji konkursu, która odbywała się pod hasłem "Futurystyczne opowieści", jury oceniło aż 1035 prac ze 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia indywidualne z Polski, Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji. Wśród zgłoszonych propozycji były te, wykonane przez autorów z Rosji, ale ze względu na agresję tego kraju na Ukrainę jury postanowiło nie brać tych prac pod uwagę.

Ostatecznie jurorzy przyznali 12 nagród i 32 wyróżnienia, a do pokonkursowej wystawy zakwalifikowali prace 72 autorów. W tej ostatniej grupie znalazły się propozycje 9-letniej Karoliny Wojtan i 7-letniego Szymona Zięby, którzy swoje artystyczne pasje rozwijają na zajęciach w GOK w Trzydniku Dużym pod kierunkiem Olimpii Koziej-Kuli.

Podsumowanie konkursu odbędzie się w 28 maja w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" w Lublinie.

Przed kilkoma dniami w Muzeum Narodowym w Lublinie nagrody odebrali laureaci 21. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej". Alicja Garbacz z GOK w Trzydniku Dużym zdobyła w nim wyróżnienie, a praca Natalii Kulpy została zakwalifikowana na pokonkursową wystawę.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mlodzi-plastycy-w-miedzynarodowej-elicie,26985.html

 

 

plakat

 

 

 

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: