r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Międzynarodowa wymiana młodzieży
11-10-2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Publiczne Gimnazjum w Trzydniku Dużym gości delegacje szkół z Niemiec, Danii, Łotwy, Hiszpanii i Słowenii. To partnerzy, którzy w ramach programu "Erasmus+" drugi rok realizują projekt "European Possibilities", czyli "Europejskie możliwości".

Dzięki współpracy młodzież lepiej pozna oczekiwania i wymagania europejskiego rynku pracy, a także dowie się jakie możliwości kształcenia i zatrudnienia daje młodemu człowiekowi współczesna Europa. W przyszłości umożliwi to młodym ludziom lepsze planowanie ścieżki kariery i znalezienie wymarzonej pracy.

Pierwszą atrakcją dla zagranicznych delegacji była, w poniedziałek 10 października, wycieczka do Wieliczki i Krakowa (na zdj.).

 
We wtorek uczniowie pod kierunkiem opiekunów przygotują lunch typowy dla kuchni danego regionu Europy. Gospodarze z Polski będą serwować swoim gościom pierogi. Wieczorem wszyscy wezmą udział w warsztatach wikliniarskich w Marynopolu, a dzień zakończą przy integracyjnym ognisku. Spotkaniom będzie towarzyszyć wystawa rysunków nauczyciela trzydnickiego gimnazjum Piotra Kamieniarza, która będzie czynna przez dwa tygodnie w miejscowym ośrodku kultury.

Na środę zaplanowano spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych, warsztaty decoupage'u i wyjazd do cegielni, w czwartek zwiedzanie Lublina, zajęcia edukacyjne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i międzynarodową dyskotekę, a wizytę zakończy wspólny wyjazd do fabryki porcelany do Ćmielowa, skąd goście pojadą na lotnisko.

Projekt "Europejskie możliwości" rozpoczęło ubiegłoroczne spotkanie w szkole w Niemczech, która jest koordynatorką wymiany, a wiosną przyszłego roku młodzież odwiedzi Słowenię. Wszystkie wspólne przedsięwzięcia będą realizowane w Trzydniku Dużym i pozostałych szkołach do czerwca 2018 roku.


(fot. PG w Trzydniku Dużym)
(Żródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-miedzynarodowa-wymiana-mlodziezy,16038.html)
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: