r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Jesienne badania mammograficzne
31-10-2016

Jesienne badania mammograficzne

Specjalny ambulans, w którym są wykonywane bezpłatne badania mammograficzne, w najbliższych dniach odwiedzi 5 gmin powiatu kraśnickiego. Jedną z nich będzie Trzydnik Duży, gdzie mammobus pojawi się 9 listopada.

Na badania mogą się zgłaszać zarówno kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które korzystają z programu Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i panie od 40 do 49 lat oraz między 70 a 75 rokiem życia, objęte projektem finansowanym z Funduszy Norweskich.

Mammografia pacjentek z pierwszej grupy odbywa się w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, a korzystające z niej kobiety nie muszą mieć skierowań.

Taki dokument jest wymagany w przypadku pań pań w wieku od 40 do 49 i od 70 do 75 lat. Skierowanie może wypisać lekarz dowolnej specjalizacji, a odpowiedni formularz można pobrać ze strony: www.fundusze.mammo.pl.

By uniknąć kolejek organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji, a można to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. Zapisy telefoniczne odbywają się pod numerem: 58 666 24 44 od poniedziałku do soboty. Z rejestracji online można skorzystać na stronie: www.mammo.pl.

(Żródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jesienne-badania-mammograficzne,16147.html)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: