r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Powiatowe zmagania recytatorów
02-11-2016

Powiatowe zmagania recytatorów

Najlepsi recytatorzy z gmin powiatu kraśnickiego przyjadą w czwartek 3 listopada do Trzydnika Dużego, by walczyć o nominacje do etapu wojewódzkiego tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach, które rozpoczną się o 10.00 w miejscowym ośrodku kultury zapowiedziało udział 36 wykonawców.

Są to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z gmin: Annopol, Gościeradów, Trzydnik Duży, Urzędów i Kraśnik oraz z miasta Kraśnik.

Ich interpretacje tekstów będą oceniać Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 23 i 24 listopada w Lublinie jury nominuje 5 recytatorów. Wszyscy uczestnicy turnieju powiatowego otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez starostwo w Kraśniku i GOK w Trzydniku Dużym.

Jubileuszowy, bo organizowany po raz 20 konkurs nawiązuje do obchodów Roku Henryka Sienkiewicza, ogłoszonego z okazji 170. rocznicy urodzin pisarza i 100. rocznicy jego śmierci. Teksty prezentowane podczas tegorocznych przesłuchań będą nawiązywać do hasła: "Quo Vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu".


(fot. arch. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-powiatowe-zmagania-recytatorow,16154.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: