r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Najlepsi recytatorzy w powiecie
03-11-2016

Najlepsi recytatorzy w powiecie

Uczniowie ze szkół w Annopolu, Kraśniku, Skorczycach i Urzędowie będą reprezentować powiat kraśnicki w wojewódzkim etapie tegorocznego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Nominacje zdobyli w czwartek 3 listopada podczas eliminacji, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

O prawo występu w turnieju wojewódzkim walczyło 36 recytatorów, którzy w tym roku prezentowali teksty pod hasłem "Quo vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu", nawiązującym do kończących się obchodów Roku Henryka Sienkiewicza, ogłoszonych z okazji 170. rocznicy urodzin pisarza i 100. rocznicy jego śmierci.

Jurorzy najwyżej ocenili deklamacje Julii Nycz z klasy V Szkoły Podstawowej w Skorczycach (opiekun Agnieszka Chojecka), Alicji Żurek z klasy I Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku (op. Anita Krakowiak), Nikoli Ciseł z klasy II gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie (op. Monika Siekaczyńska), uczennicy II klasy gimnazjum Olgi Nitkiewicz z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku (op. Monika Nitkiewicz) oraz Róży Łysuniek z klasy III gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu (op. Justyna Wolszczakowska).

Oprócz nominacji jury postanowiło przyznać 8 wyróżnień, które odebrali: Laura Dul klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach Kolonii, Aleks Skoczylas z klasy II PSP nr 5 w Kraśniku, Kinga Wołoszyn z klasy IV PSP w Leszczynie, Nadia Baran z klasy VI PSP nr 2 w Kraśniku, Jakub Kuś z klasy II Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, Patryk Pikuła z klasy III gimnazjum ZSO w Urzędowie, Róża Likos z klasy III gimnazjum MZS w Annopolu oraz Natalia Bojczuk z klasy III LO, reprezentująca CKiP w Kraśniku.

Prezentacje oceniali Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Wszyscy recytatorzy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, które wręczał zastępca wójta gminy Trzydnik Duży Dariusz Maciąg.
Eliminacje wojewódzkie jubileuszowego, organizowanego po raz dwudziesty, konkursu odbędą się 23 i 24 listopada w Lublinie.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-najlepsi-recytatorzy-w-powiecie-foto,16166.html)
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: