r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jak żyć bez wolności!?
10-11-2016

Jak żyć bez wolności!?

Tegoroczne obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Trzydniku Dużym odbędą się w niedzielę 13 listopada. Świąteczne spotkanie rozpocznie się o 15.00 w miejscowym ośrodku kultury i będzie połączone z podsumowaniem konkursu plastycznego, nawiązującego do święta niepodległości i 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W programie, oprócz okolicznościowego wystąpienia wójta Franciszka Kwietnia, jest koncert orkiestry dętej Zespołu Placówek Oświatowych z Olbięcina i montaż słowno-muzyczny "Żyć bez wolności - ciężki grzech!", który zaprezentuje młodzież z Publicznego Gimnazjum i GOK w Trzydniku Dużym.

Obchodom będzie towarzyszyć tradycyjny niepodległościowy turniej szachowo-warcabowy i otwarcie pokonkursowej wystawy prac plastycznych młodych mieszkańców gminy, którzy przedstawiali własne wizje "Narodzin Polski". Jury oceniło łącznie prawie 60 propozycji i przyznało nagrody oraz wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych uczestników z klas I - III szkół podstawowych najciekawszą pracę przygotowała Oliwia Gorczyca z Woli Trzydnickiej. W kategorii uczniów ze starszych klas podstawówek członkowie komisji przyznali aż 3 pierwsze nagrody dla Aleksandry Zawół, Sebastiana Pietrasa i Wiktorii Wielgus z Łychowa. Spośród najstarszych autorów najlepsze oceny jurorów zebrała praca Aleksandry Pachli z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jak-zyc-bez-wolnosci,16202.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: