r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Szkolna kulturomania
24-11-2016

Szkolna kulturomania

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym odwiedzili w środę 23 listopada Muzeum na Zamku i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wyprawa gimnazjalistów była jednym z elementów większego projektu pod hasłem "Szkolna kulturomania", którą Fundacja Rozwoju Wolontariatu realizuje za pieniądze Fundacji PZU.

Jego realizacja rozpoczęła się w październiku, a oprócz wyprawy do Lublina, młodzież uczestniczy w cyklicznych warsztatach teatralnych, tanecznych i fotograficznych, prowadzonych przez wolontariuszy Programu "Projektor" - studentów wolontariuszy, którzy na co dzień profesjonalnie zajmują się tymi dziedzinami.

- W muzeum na Zamku, gdzie zwiedziliśmy wystawę "Malarze Normandii" oraz w CSK byli najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów. Grupa liczyła 30 uczniów i 5 opiekunów, którymi byli pracownicy trzydnickiego ośrodka kultury - mówi koordynatorka projektu Angelika Stasiak.

Przed gimnazjalistami bodaj największa atrakcja, czyli konkurs plastyczno-fotograficzny "Kultura w mojej okolicy", w którym nagrodą jest wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Muzycznym "Roma" i wizyta w Muzeum Narodowym. Propozycje można zgłaszać do 30 listopada, a wycieczka do stolicy jest planowana na 10 grudnia.

Pełny regulamin konkurs można znaleźć na stronie: www.goktrzydnik.com.pl.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-szkolna-kulturomania-foto,16282.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: