r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Naukowe mikołajki dla gimnazjalistów
08-12-2016

Naukowe mikołajki dla gimnazjalistów

Zabawę z nauką połączyli organizatorzy mikołajkowego święta w Publicznym Gimnazjum w Trzydniku Dużym. Z imieniny świętego z brodą wolontariusze Programu "Projektor - wolontariat studencki" zorganizowali dla uczniów pokazy fizyczne, zajęcia z kryminalistyki i warsztaty udzielania pierwszej pomocy.

Podczas pokazów fizycznych młodzież mogła się przekonać na przykład jak działa generator van der Graffa, albo jak wykorzystać w kreatywny sposób rękaw do pieczenia.

Na zajęciach z kryminalistyki młodzież dowiedziała się jak wygląda praca techników kryminalnych, którzy m.in. zabezpieczają ślady zbrodni, albo zbierają odciski palców z różnych powierzchni.

Z kolei warsztaty pierwszej pomocy uczniowie uczyli się prawidłowej resuscytacji, opatrywania rany oraz właściwych reakcji, gdy są świadkami wypadku.

"Mikołajki z nauką", bo takie było hasło spotkania, uzupełnił blok warsztatów tanecznych i teatralnych, a uczestniczyli w nich uczniowie pierwszych i drugich klas trzydnickiego gimnazjum.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-naukowe-mikolajki-dla-gimnazjalistow,16378.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: