r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Smakowita gala z okazji 150-lecia KGW
12-12-2016

Smakowita gala z okazji 150-lecia KGW

Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej zorganizowała galę z okazji 150-lecia kół gospodyń wiejskich, połączoną ze spotkaniem wigilijnym. Podczas uroczystości, która odbyła się w miniony weekend w Kraśniku, Gminę Trzydnik Duży reprezentowało osiem organizacji, z czego sześć wzięło udział w konkursie na tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe.

Kulinarna rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach - pasztet bożonarodzeniowy, ciasto bożonarodzeniowe i potrawy rybne.

W tej ostatniej kategorii trzecią nagrodę za rybę w galarecie zdobyło KGW w Węglinie, które przygotowało także pasztet z żurawiną, strucel i sernik.

Swoje propozycje zgłosiło również pięć innych kół z gminy Trzydnik Duży. KGW Wola Trzydnicka oferowało kruche ciasto z makiem i polewą czekoladową, KGW Węglinek zaproponowało piernik korzenny z zaparzaną kawą, KGW Łychów kusiło gości "makowcem naszych babć", KGW Rzeczyca Księża przygotowało pasztet z dzika z żurawiną, babeczki makowo-serowe i karasia w sosie pomidorowo-warzywnym, a Klub Nowoczesnych Kobiet Olbięcin zgłosiło makowiec.

Podczas kraśnickiej gali Gminę Trzydnik Duzy reprezentowały także panie z KGW Trzydnik Duży i KGW Rzeczyca Ziemiańska, które nie brały udziału w konkursie kulinarnym.

Z okazji 150-lecia wszystkie KGW odebrały listy gratulacyjne, które wręczali prezes LGD Wioletta Wilkos i starosta kraśnicki Andrzej Maj.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-smakowita-gala-z-okazji-150-lecia-kgw-foto,16400.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: