r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Muzyczna podróż w nieznane
12-12-2016

Muzyczna podróż w nieznane

Muzyk i kolekcjoner Roman Brochocki poprowadził w poniedziałek 12 grudnia nietypową lekcję muzyki dla uczniów Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym.

Podczas zajęć, które odbyły się w miejscowym ośrodku kultury, prowadzący spotkanie zaprezentował gimnazjalistom kilka mało znanych, a jeszcze rzadziej używanych we współczesnej muzyce instrumentów, a także opowiadał historie z nimi związane.

Roma Brochocki mówił m.in. o tym jak są zbudowane i skąd pochodzą bałałajka, banjo, fletnia pana, akordeon, harmonijka, trąbka i mandolina oraz wyjaśniał co to jest okaryna, saz czy ligawka.
Prowadzący lekcję sam je zdobył, a niektóre nawet ulepszył.

 
Roman Brochocki jest nie tylko artystą muzykiem, ale również autorem tekstów piosenek, kronikarzem i poetą. Od prawie 30 lat odwiedza szkoły w całym kraju z własnym programem edukacyjno-muzycznym. Jego publiczność to ludzie w różnym wieku, którzy z zaciekawieniem słuchają opowieści i oryginalnych instrumentów, jednocześnie doceniając wiedzę, doświadczenie i poczucie humoru gościa.

Poniedziałkowe spotkanie zorganizowało PG w Trzydniku Dużym we współpracy z GOK.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-muzyczna-podroz-w-nieznane,16406.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: