r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Są pieniądze na OZE
28-12-2016

Są pieniądze na OZE

Przedstawiciele kolejnych samorządów podpisali w środę 28 grudnia umowy o przyznaniu dotacji na instalacje, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Unijne wsparcie trafi m.in. do gminy Trzydnik Duży, gdzie zostanie wykorzystane na zakup i montaż 420 kolektorów słonecznych.

Kosztorysowa wartość planowanej inwestycji to ponad 4,5 miliona złotych z czego około 3 milionów 400 tysięcy stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. - To jeden z dwóch projektów, na które chcieliśmy pozyskać dofinansowanie. Na razie drugi wniosek w sprawie kolejnych 96 solarów i 68 ogniw fotowoltaicznych nie został zaakceptowany, ale to jeszcze nie oznacza, że nie otrzymamy unijnej pomocy. Liczymy nie tylko na oszczędności po przetargach na już zatwierdzone inwestycje, ale również przesunięcie środków, które na razie są przeznaczone na mniej popularne przedsięwzięcia. O tym jakim zainteresowaniem cieszyły się dotacje na OZE świadczy choćby fakt, że na 200 gmin w regonie starało się o nie ponad 250 wnioskodawców - podkreśla wójt Kwiecień. Ostatecznych rozstrzygnięć w tej sprawie nie należy się jednak spodziewać wcześniej niż za kilka lub kilkanaście miesięcy.

Na razie Gmina Trzydnik Duży będzie się przygotowywać do ogłoszenia przetargu na realizację już zaakceptowanego projektu. Franciszek Kwiecień przyznaje, że samorząd chciałby wybrać wykonawce w pierwszej połowie przyszłego roku, a cała inwestycja jest planowana na dwa lata.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-sa-pieniadze-na-oze,16505.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: