r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jest budżet na nowy rok
29-12-2016

Jest budżet na nowy rok

Gmina Trzydnik Duży dołącza do samorządów, które jeszcze w "starym" roku uchwaliły budżet na 2017 rok. Podczas sesji w czwartek 29 grudnia za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni.

Wójt Franciszek Kwiecień podkreśla, że przyszłoroczny plan finansowy będzie zmieniany, ponieważ samorząd czeka na rozstrzygnięcia konkursów wniosków w sprawie dotacji ze źródeł zewnętrznych. Chodzi na przykład o dofinansowanie rozbudowy przedszkola w Olbięcinie i siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym.

Na razie w budżecie są zapisane dochody w wysokości około 24 milionów złotych i o prawie 1 milion wyższe wydatki.

Najpoważniejszym zadaniem będzie zakup i montaż instalacji, które wykorzystują odnawialne źródła energii. - Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego otrzymamy dofinansowanie do 420 kolektorów słonecznych o szacunkowej wartości ponad 4,5 miliona złotych z czego około 3 milionów 400 tysięcy stanowi dotacja - mówi wójt Kwiecień. Umowa o przyznaniu środków jest już podpisana, a teraz jest przygotowywany przetarg na wykonanie robót.

W przyszłym roku samorząd chce też zmodernizować drogę Łychów Szlachecki - Zielonka, na którą jest zapisanych 280 tysięcy złotych oraz trasę w Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii, na którą chce pozyskać środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Oprócz tego razem z Powiatem Kraśnickim gmina będzie przygotowywać wniosek o przyznanie dotacji na przebudowę ponad 4 kilometrów drogi powiatowej Słodków - Rzeczyca - Węglin. Pieniądze na ten cel obydwa samorządy chcą pozyskać z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, a jeśli otrzymają dofinansowanie prace będą realizowane w 2018 roku.

W budżecie na 2017 rok jest również zapisanych 300 tysięcy złotych na remont drogi powiatowej Rzeczyca - Owczarnia - Kraśnik. Inwestycja będzie realizowana jeśli podobne środki przekaże Powiat Kraśnicki. Kolejne 300 tysięcy gmin przeznaczy na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Rzeczycy Księżej. Pojazd ma kupić Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP w Lublinie.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-jest-budzet-na-nowy-rok,16511.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: