r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Kolędowania czas
10-01-2017

Kolędowania czas

Od prawie 20 lat Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym i Starostwo Powiatowe w Kraśniku pielęgnują tradycję śpiewania kolęd i ożywiają zanikający zwyczaj kolędowania. W najbliższy czwartek zapraszają do posłuchania i obejrzenia występów uczestników tegorocznego Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych.

Otwarte dla publiczności prezentacje rozpoczną się w trzydnickim ośrodku kultury o 9.30 i potrwają trzy dni. - Swoich reprezentantów zgłosiły wszystkie gminy z powiatu i Miasto Kraśnik. Na liście wykonawców mamy 84 podmioty wykonawcze, dlatego spodziewamy się około 800 artystów - zapowiada dyrektor GOK w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Pierwszego dnia, czyli w czwartek, zaprezentują się zespoły kolędnicze. W piątek 13 stycznia na scenie pojawią się soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, a przegląd zakończą w sobotę występy dorosłych artystów.

Uczestnicy, zgłoszeni przez ośrodki kultury i urzędy gmin, przygotowują dwie kolędy lub pastorałki. Jury będzie oceniać dobór repertuaru, aranżację i muzykalność wykonawców. W prezentacjach kolędników liczą się m.in.: scenografia, ruch sceniczny, rekwizyty i muzyka.

Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody ufundowane przez starostę kraśnickiego i GOK w Trzydniku Dużym, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-koledowania-czas,16579.html)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna