r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Fitness jakiego nie było
26-02-2017

Fitness jakiego nie było

Aktywni mieszkańcy gminy Trzydnik Duży mogą się sprawdzić w nowej, ale zdobywającej coraz większe grono zwolenników, formie fitness. Pierwsze, bezpłatne zajęcia "Kangoo Jumps", bo o nie chodzi, odbędą się w miejscowym ośrodku kultury 12 marca. Chętni już mogą się zapisywać.

"Kangoo Jumps" to metoda ćwiczeń w specjalnych butach na sprężynach, która ma pozytywny wpływ na wytrzymałość i poprawia kondycję. Została wymyślona po to, by ograniczyć oddziaływanie podłoża na nogi i pozostałe części ciała oraz uzyskać podczas ćwiczeń maksymalny zwrot energii.

Zazwyczaj siła nacisku na podłoże przeciętnego biegacza przewyższa od 2 do 4 razy jego wagę i ma zły wpływ na szkielet i wewnętrzne tkanki organizmu. Z badań wynika, że w pierwszym roku tradycyjnego treningu obrażenia odnosi od 27 do 70 początkujących biegaczy. Problem dotyka także 20 - 30 procent tenisistów.

Specjalne elastyczne buty połączone m.in. ze ścięgnami i podbiciem, podczas "Kangoo Jumps" zmniejszają siłę nacisku i ograniczają zagrożenie ewentualnych kontuzji. Są skonstruowane podobnie jak łyżworolki, ale nie mają kółek, a pod podeszwami jest specjalny łuk z ruchomym paskiem. Siła każdego ugięcia łuku jest pochłaniana przez pasek i zmieniana w pozytywne oddziaływanie.

Mieszkańcy Trzydnika Dużego i okolic, którzy chcą sprawdzić działania tych neizywkłych butów i przekonać się jak wyglądają ćwiczenia "Kangoo Jumps" mogą się zapisywać na zajęcia w GOK telefonicznie pod numerami: 15 873 18 26 i 603 685 263. Liczba miejsc jest ograniczona.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna