r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Ćwierć wieku twórczych spotkań
09-03-2017

Ćwierć wieku twórczych spotkań

Gminne obchody Dnia Kobiet w Trzydniku Dużym od ćwierć wieku mają artystyczny charakter. Panie przyjmują życzenia i prezentują swoje zdolności sceniczne podczas Twórczych Spotkań KGW, które w tym roku odbyły się po raz 25.
Podczas imprezy, która odbyła się w środę 8 marca w miejscowym ośrodku kultury, uzdolnione artystycznie mieszkanki gminy podsumowały miniony rok oraz odebrały gratulacje i podziękowania od przedstawicieli władz gminnych i powiatowych.

Składali je m.in. wójt Franciszek Kwiecień i starosta kraśnicki Andrzej Maj, a wśród gości byli także radni i przewodniczący Rady Gminy Trzydnik Duży Marek Kosikowski, radni powiatowi Bożena Wilkołek i Henryk Flis, dyrektor trzydnickiego oddziału Baku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Zofia Kwiecień, prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos, prezes Powiatowej rady Kobiet Teresa Kamela oraz dyrektorki szkół i przedstawicielki jednostek samorządowych.

W części artystycznej kobiecego święta wystąpiły wokalistki i instrumentalistki GOK Magdalena Miśkiewicz, Julia Woźniak, Kamila Radwan i Edyta Świderek, zespół taneczny "Domino", poetka Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, a także zespoły folklorystyczne kół gospodyń wiejskich z Węglina, Trzydnika Dużego i Woli Trzydnickiej oraz Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina. Dopełnieniem występów wokalno-instrumentalnych były skecze, które przygotowały zespoły kabaretowe KGW z Łychowa i Rzeczycy Księżej oraz wystawy. Miejscowa gimnazjalistka Katarzyna Fiut prezentowała rysunki z kolekcji "Kobiety czarodziejki", a panie z KGW w Rzeczycy Ziemiańskiej i Węglinka pokazywały rękodzieło ludowe.

Program jubileuszowych spotkań twórczych uzupełniło losowanie nagród, które ufundował Henryk Flis oraz wykład na temat zdrowego trybu życia, połączony z pokazem produktów wspomagających odchudzanie, a zakończony zaproszeniem na niedzielne zajęcia kangoo jumps. To nowa metoda ćwiczeń w specjalnych butach na sprężynach, która ma pozytywny wpływ na wytrzymałość i poprawia kondycję. Bezpłatne zajęcia odbędą się 12 marca o 17.00 w ośrodku kultury, a zapisy chętnych są przyjmowane telefonicznie pod numerami: 15 873 18 26 i 603 685 263.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-cwierc-wieku-tworczych-spotkan-foto,16898.html )
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: