r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Coraz więcej stowarzyszeń
09-03-2017

Coraz więcej stowarzyszeń

Rośnie liczba stowarzyszeń w gminie Trzydnik Duży w powiecie kraśnickim. W ostatnim czasie zostały zarejestrowane dwa, a kolejne, z szansami na większą unijną pomoc, ma powstać jeszcze w tym miesiącu. Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej odbędzie się w środę 15 marca o 17.00 w miejscowym ośrodku kultury.

Autorzy pomysłu chcą powołać nową organizację, by móc się starać o środki zewnętrzne, działać na rzecz osób w wieku emerytalnym, organizować imprezy o charakterze kulturalnym, integracyjnym i rekreacyjnym, a także promować produkty regionalne. 


Niektóre z tych zadań mogą realizować zarejestrowane niedawno - Stowarzyszenie Przyjaciół Trzydnika Dużego i Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Olbięcin, ale z dotacji unijnych, które będą do dyspozycji za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, będą mogły pozyskać maksymalnie 50 tysięcy złotych. By móc się ubiegać o nawet dwukrotnie większe dotacje stowarzyszenie musi być zarejestrowane w Krajowym Sądzie Rejestrowym i właśnie taki charakter ma mieć nowa organizacja. Dlatego autorzy pomysłu zapraszają na środowe spotkanie, na którym chcą przedstawić do dyskusji m.in. statut stowarzyszenia. By zarejestrować nową organizację musi się znaleźć co najmniej 7 członków.

(Źródło: http://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-coraz-wiecej-stowarzyszen,16903.html )
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna